Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két napja olajat cseréltek a...

Két napja olajat cseréltek a kocsimban, ma menetközben elfojt az összes olajam a motor meg beállt. Jogos ha aztkérem hogy felesbe álljuk a javítást?

Figyelt kérdés
olajcseréről van számla

2018. jún. 13. 20:10
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Javítást? Komplett motorcsere inkább... :D


Biztosan tudsz reklamálni, de nem tudom ilyenkor pontosan mi jár. A lakatoson és a fényezőn kívül senki nem nyúlhat az autómhoz, így noncs benne tapasztalatom

2018. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől folyt el? Csak úgy nem folyik el. Ha a csavar esett ki, az az ő saruk.
2018. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
valamilyen tömítést magyarázott a szűrő felett de hát én nem értek hozzá ő meg azt mond amit akar ugye
2018. jún. 13. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szervizben, számlával történt olajcsere után, elvileg garanciát is kötelesek vállalni, ha bizonyitottan ők hibáztak (pl leesett az olajszűrő).

Számla nélküli munka után az sem igaz, hogy jártál ott, soha nem is láttak :-)

2018. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szerelési hiba, akkor illene az egészet állniuk. Persze ez Magyarországon hiú ábránd. A másik kérdés, hogy megálltál-e azonnal, amikor bejött az olajszint vagy -nyomás hibajel.
2018. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a kis piros olajoskanna, ami vagy egy fél percig világított, mire a motor beállt, nem viccből volt a műszerfalon.

Ha kivillan, kinyomod a kuplungot, és leállítod a motort, nem lett volna semmi baja. Nagyjából 50 indítás alatt forog ennyit a motor szárazon.


Ilyenkor tréler, és az új olaj, szűrő ára a szerviz zsebére megy. Most is az lenne a tisztességes, ha csak ekkora összeget kérnél tőlük, mert a többi a te hibád.

2018. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak az az ő hibájuk,ha az az olajcserével összefügg.,de ebben is hibáztál részben,mert nem álltál meg mikor Aladin lámpása jelzett.

Ha viszont minden előjel nélkül ,szivárgás nem volt és ekkor használat közben elszállt egyik szimering,kinyomott egy tömítést olajcsere után,akkor a szerviznek nem róhatod fel még rézben sem a hibát.

Ezt könnyen megállapítanám.Ha csak friss olaj van és nincs olajsár a folyás helyén,akkor a szerviz még részben sem hibázott.

Én is találkoztam már olyan hibával,hogy minden előzmény nélkül hirtelen megadta magát a belső főtengelyszimering és pillanatok alatt elfolyt az olaj,vagy kifordult a szelepfedél tömítés.De ezeknél az eseteknél a tulajok azonnal leállították a motort,nem úgy mint te.

2018. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hoppsza, ilyen nalam is volt. a szerelo az olajszuronel nem jol rakta a helyere a tomitogyurut es verte ki az olajat a szuro mellett. nekem bazi nagy szerencsem volt, mert a mogottem levo jelezte, mert o kapott belole ahogy mentem elotte.
2018. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nehogy már az én hibám legyen hogy kacsaúsztató lett a motortérből, még szerencse hogy nem kapott lángra. Egyébként gyári hibás olajszűrőt raktak bele szóval állják a javítást
2018. jún. 14. 23:10
 10/10 A kérdező kommentje:
az hogy meg beállt a motor arra anyit mondanék hogy mikor kigyulladt a lámpa kb 5 másodperc mulva visszarugott a motor nem volt időm reagálni, üresbe raktam és csak gurultam de szerintem akkor már rotty volt neki. És nem tudtam rögtön félreállni olyan helyen mentem. Szerintem ti sem azt mondanátok a szerlőnek hogy jó akkor a szűrő a ti saratok a motorcserét majd én kifizetem...
2018. jún. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!