Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbe-ba (KR51/1)...

Simson Schwalbe-ba (KR51/1) milyen gyertyát vegyek?

Figyelt kérdés
3. gyertyát próbálom, de kb 2-3km után beköpi. Az összesnél kaptam a szokásos "Ezzel menni fog" szöveget a boltostól.

2018. jún. 16. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a bevált ősemberi módszerem. Bármely ismeretlen motortípusban ha így járt a gyertya akkor olyat tettem be helyette aminek a porcelánjának motortérbe nyúló része kicsit rövidebb. Ennek magasabb a hőértéke és jobban felhevül és emiatt leég róla a korom. Túlságosan rövid sem lehet persze.
2018. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt nyilvánvalóan nem a gyertyával van a baj, hanem karburációs probléma áll fenn. Olaj a keverékben legyen 1:50, de legalább félszintetikus olajjal.

Egyébként ha NGK-t teszel bele, akkor a B8HS jelű a megfelelő. Brisk: N12C, Champion: L78C.

2018. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szóval kis hőértékűt tegyél bele, az jobban melegszik üzemi hőmérsékletre. 175, vagy kisebb legyen. Ha olyan gyertya akad a kezedbe, ami egy cseppet belenyúlik az égéstérbe, az nem baj. A 225-ös hőérték már sok, azt folyamatosan beköpi. Az üzemanyagon ne változtass, inkább próbáld nyélgázzal, egy pár kilómétert, hadd melegedjen...esetleg hegyre fel, vagy két személlyel, de azt is nyélgázon.Nekem több schwalbém is volt, ha a gyertya megfelelő, akkor a világból kimegy. Én Isolatort használtam, az a gyári. de később már bármit, csak a hőérték legyen jó.


A szintetikus olaj nem lenne rossz, csak nem ég el, ezért nem belevaló...nem véletlenül árulnak 2T jelzésű olajokat.


járj szerencsével

2018. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A keverék 1:50-es karbi beállítva, frissen fúrt henger új dugó. Hosszabb gyertyáról azt hallottam, hogy "bántja" a hengert. Hétfőn kipróbálom a leírt gyertyákat is!
2018. jún. 16. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja hogy bejáratós? Akkor 1:40-es keverék menjen bele inkább. Utána lehet 1:50, 1000 km után. A gyár 1:33-as keveréket ír elő az első 500 km-re bejáratós motor esetén, de én soha nem olajoztam be ennyire, mert nagyon kokszolódik a kipufogó. (láttam olyat aki esküdött a sok olajra)
2018. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és jelenleg NGK B9HS gyertya van benne. Még nem köpte be, de még délelőtt kiszedtem és nagyon kormos.
2018. jún. 17. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!