Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla világítás csere...

Rendszámtábla világítás csere után miért írja ki az autó, hogy ellenőrizzem a világítást?

Figyelt kérdés
A gyári világítást szerettem volna ledesre cserélni, nagyot dobna a kinézeten ha nem sárga fénnyel lenne megvilágítva a rendszámtábla, hanem fehér/világos kékkel. Mi lehet a baj?

2018. jún. 17. 00:37
1 2
 1/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
canbus-os led kellene szerintem
2018. jún. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Más az ellenállása ezért kiégettnek érzékeli. Amúgy ez a LEDezés egy értelmetlen hülyeség.
2018. jún. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha átalakítod erre,akkor kell egy olyan valaki,aki ezt közli az autóval is.Átírja benne és utána nincs hiba jelzés.

A kis áramfelvétel miatt érzékeli úgy, mintha kiégett volna az izzó.Így van "tanítva" gyárilag.

2018. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Így van, ezek szerint az autód a rendszámtábla világításban is figyeli az izzókat. Ha bizonyos ellenállásnál kisebbet érzékel, akkor úgy veszi, hogy ki van égve. Ezért figyelmeztet.

Can-buszos led kell bele. Bár ha látok ilyen bohóc-autókat kékes-lilás "stadionvilágítással" a rendszám fölött, az bennem is inkább negatív benyomást kelt, mint tetszene.

Létezik kimondottan fehér fényű, emelt fényerejű w5w (T10) hagyományos izzó is. Én pl olyat használok és nem esek át vele a ló túlsó oldalára. (Pl: [link] A "blue" szó ne tévesszen meg, fehér fénye van.)

2018. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A CAN BUS-os LED annyiból áll hogy tesznek mellé ellenállást is. Így gyakorlatilag pont ugyanannyi áramot fog fogyasztani mint a hagyományos izzó. Persze a kinézete az megváltozik. Vizsgán egyébként ezzel kihajíthatnak.
2018. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem ellenállást kell a led mellé pakolni, hanem átprogramozni a BCM-et ha lehet!

Sok autóban van már erre lehetőség úgy hogy vagy deaktiváljuk az öndiagnosztikát vagy mgmarad az is és csak ledre van átprogramozva a BCM.

Pontosan milyen kocsiról van szó?

2018. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

persze, át is lehet programozni, de ahogyan írták, vizsgán ezzel elhajtanak, de ha igazoltat a rendőr, és beleköt, akár az is.


én led paneles rendszámvilágítást használok, de a csomagtartóban megvan a gyári világítás is, így ha valaki kötekedne, és vizsgára akar küldeni, azt mondom, hogy jó, semmi gond, itt van a gyári, visszacserélem.


kár ezért az autó agyában kontárkodni, ha egyszerűen van olyan típusú led is, ami megoldja magától is.

2018. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

kedves negyedik, milyen kékes lilás bohóc autóról beszélsz? Fekete Skoda octaviám van, xenonlámpákkal, ami nem sárgán világít, ezért szeretném a rendszámtábla világítását is ilyenre cserélni. Semmi kékes lila nem lenne benne, egyszerűen sárga fény helyett fehér világítása lenne.

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 17. 11:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem kifejezetten a te autódra értettem. Olvasd vissza! Sajnálom, ha félreérthető volt.

De látok az utcán nem egy autót (nem a tiédet), ami ilyen kékesfehér, tehát egyértelműen utólagos led rendszámvilágítással van szerelve és vakító fénycsóvát húz maga mögött az aszfalton.

Biztos velem van a baj, de én ezt nem értem, hogy miért jó ennyire túlzásba esni.

Értem én hogy te csak egy szolíd fehér ledes világítást szeretnél. Azért ajánlottam alternatívának azt az izzót, mert szerintem sokkal jobb mint a sima sárgás alaptípus, de mégsem tud belekötni senki és az autó can-busz rendszere sem reklamál miatta. Én elégedett vagyok vele. Hozzáteszem, nekem is elöl gyárilag led-mátrix fényszóróm van és a hátsó lámpám is gyárilag ledes, csak a rendszám világítást hagyták meg valamiért hagyományos izzósra.

De ahogy gondolod... nem állt szándékomban kötekedni.

2018. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon szépen az ötletet, rendeltem is belőle, majd meglátjuk, hogy milyen lesz a végeredmény. Nekem sem állt szándékomban kötekedni, (sőt, a hsz-t pozitívan értékeltem) csak nem értettem, hogy ettől miért lenne bohocautó. Sokkal szebben mutat, ha nem sárgás a fény a rendszámon, hanem fehér. Még 1x, köszönöm az ötletet, szerintem megfelelő hatást fogok elérni vele. Nem volt kikötés számomra, hogy led izzó legyen, csak ne sárga fényt adjon.
2018. jún. 17. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!