Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha friss A1 jogosítványom van...

Ha friss A1 jogosítványom van és személyt szállítok egy 125ccm motorral és igazoltat a rendőr mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha igazoltatnes rájön erre ami elég valószínű. Akkor jobb esetben pénzbírság lehetséges hogy elveszi a jogsid egy időre.
2018. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugrik a jogsid, meg egy kellemetlen penzbirsag.
2018. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a jogosítványod nem veszik el, pénzbírsággal büntethetnek. Jó eséllyel semmi sem fog tenni a rend őre.


Nem buzdítalak arra, hogy nyugodtan motorozz utassal, de az én tapasztalatom az, hogy ezt a rend őrei ezt nem szokták szankcionálni - ha nem a saját hülyeséged miatt vesznek ki a forgalomból.


2 estnél voltam ott: az első esetben egy pont egy 125-ös gépen ült az illető és az utasa. Sima közúti ellenőrzés volt. Egy kisebb ( 6 motor ) túracsoport volt a Bükkben, kifejezetten a motorosokat ellenőrizték Felsőpárkánynál. Megnézték a motorokat ( jók e a gumik, nincs e felhajtott rendszámtábla stb ), jogsit néztek a vezetőnél és utunkra engedtek. A másik esetben egy kezdő A kategóriás kolléga volt a kakukktojás ( nem volt előtte más jogsija ). Ott annyi volt, hogy a rendőr megjegyezte, hogy nem túl lépés e rögtön egy nagy zizire ( ZZR 1400 ) ülni a srácnak és kb ennyi.


Én azt gondolom ha normálisan közlekedsz és rendben van a gépsárkány akkor nagy eséllyel nem lesz gond.

2018. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ez az egyetlen jogsikategóriád akkor bajban leszel. Ha van már több mint 2 éve B kategóriád akkor legális, mert nem számítasz már "próbaidősnek". "Érdekes" szabály ez, de ez van.
2018. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet bírság is, el nem fogják venni a jogsidat, de meghosszabbodik (újra indul) a kezdő jogsis időperiódus.
2018. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!