Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi annak a kamionnak a neve,...

Mi annak a kamionnak a neve, ahol a fülke is elfordul?

Figyelt kérdés

Németországban láttam egy MAN kamiont / teherautót, az autópálya mellett nyírta a füvet, de az érdekes az volt, hogy a kamion a leálló sávban állt előre fele, de a fülkéje elfordult oldalra, és a fülkéből irányította a fűnyírót.


Mi ennek a neve? Neten nem sokat találtam erről



2018. jún. 19. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A hivatalos neve elforduló fülkés MAN.
2018. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
no shit, szerinted így kidob valamit is? :D Valami tipusnév vagy ilyesmi kellene nekem.
2018. jún. 19. 22:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Kanyarban minden kamion fülkéje elfordul.
2018. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kamion nem nyír füvet, max egy "teherautó"-nak nézett célgép.

Unimog lesz az...

[link]

2018. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem, ez egy rendes TGX-es man volt, és a fűnyírója a fülke mögött volt mint a darusoknál akik a fát rakodják
2018. jún. 20. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos így van. Lennie kell ilyennek, akkor is, ha sem a Google, sem a MAN járműkonfigurátor nem ismer ilyen járművet.

[link]


Egy dolgot még nem értek. Ha a leállósávban ment, és te elmentél mellette, akkor bizonyára csak pár másodpercig láttad. Ha a fülke ki volt fordítva állítólag az útpadka felé, hogy tudja irányítani a fűnyírót, nos, akkor mégis hogy láttad a márkajelzést, amit a MAN köztudottan a fülke elején hord.



Most bizonyára összeütsz még valamilyen nyakatekert magyarázkodást, de azt hiszem ezzel a lényeg megvan: valaki unatkozik.

2018. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
állt, nem ment. És a szembelévő sávban mentem. Vagy ezzel valami olyat mondtam amitől megszakad a téridő-kontinum? lol :D
2018. jún. 22. 00:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a szembelévő sávban mentél, hogy láttad a fülke elejét?

A fülke hátulja volt feléd, nem az eleje.

Másrészt, a kamionoknál a fülke alatt a motor van, és a kiegészítő berendezései. A fülkét előrebillentve lehet hozzáférni a motorhoz. A motor a vontató alvázához van rögzítve, nem tud elfordulni semerre sem. Ebből következik, hogy a motor főlé meglehetősen pontosan illeszkedő fülke sem tud elfordulni.


De ott a link, a MAN gyár teherautó-konfigurátora. Mutasd meg nekem benne, hol van a forduló fülkés fantáziálásod!

Miért nem kerested ki? Bizonyára emlékezték, hány tengelyes alvázon volt a felépítmény, csak végig kellett volna kattintgatni a konfigurátort.

Mutasd meg azt a forduló fülkés alvázat, amire a közútkezelő feltette a fűnyíró célgépét!


Nem szakad meg a tér-idő kontinuum, csak te válsz nevetségessé. Feltételezed, hogy mindenki más hülyébb nálad, és nem látnak át a kitalációdon.

Lehet erősködni, hogy mindenki hülye, és mindenki szembe jön az autópályán, csak nem érdemes.

2018. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!