Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 1.6: 8 vagy 16 szelep?

Golf 4 1.6: 8 vagy 16 szelep?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első autó vásárlása előtt állok. Az egyik kiszemelt típus a címben is említett egyhatos benzines Golf lenne, azonban megannyi népítélet és teszt elolvasása után továbbra sem tudok dönteni, hogy a régebbi 8 vagy az újabb 16 szelepes verzió érné meg a legjobban.


Mindkettőről írták pozitívumot, negatívumot is egyaránt. Talán az egyik legcsábítóbb előnye a 8 szelepnek, hogy alacsonyabb fordulaton képes leadni a maximális nyomatékot, ezzel egy picit pörgősebbé téve az autót egy 16V-ssel szemben. De ez ugye már elég régi konstrukció, a 2000 utáni példányokban már alapból 16 szelepes motor van.


A kérdés már csak azért is aktuális, mert mind a két típusból van eladó példány a közelemben. '98 vs '01.


A személyes tapasztalataitokat, megfigyeléseiteket nagyon megköszönném.



2018. jún. 20. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

16V-ből is van kétféle és igen nagy a különbség: az egyik szívósor befecskendezéses, míg a másik direkt.

[link]

2018. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el nézzed meg mindkettőt ha már egyszer a közéletben van vidd el őket egy próba körre és amelyik neked jobban tetszik. Utána meg még az olvasott cikkekkel is még tudsz mérlegelni.
2018. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én egy éve vettem egy 1.4 16v-t nagyon jól megy,ha nem kombit akarsz azt ajánlom,mert fogyasztásba az 1.6 alatt van,egyébként egyik se rossz motor,de a youtube-on van egy magyar videó amibe bemutata egy 1.6 sr-t amibe 430000km volt és gond nélkül ment...
2018. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 1.4-es 16 szelepes 75 tagú ménessel. Hát mit ne mondjak... megbízható és kényelmes volt, de az előzést 3-szor gondold meg. Az 1.6 már erősebb, és kb annyit fogyaszt, mint az 1.4. Én is azt ajánlom, hogy próbáld ki mindkettőt, és amelyik jobban bejön, azt válaszd.
2018. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem zavar, hogy 20 éves technika lesz alattad, akkor a 8 szelepes. Amúgy miért pont 4-es Golf? Sehogy nem néz ki, csúnyán öregszik és olyan igénytelen megoldások vannak benne, hogy ihaj. Brava, Xsara, Focus?
2018. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Eléggé közrejátszik a szubjektív preferencia is a választásban, nemcsak a józan ész. :) A felsoroltak közül a Golfon kívül egyedül az egyes Fóka tetszik, viszont azt még jobban sújtja a korrózió, mint a négyest.

2018. jún. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!