Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 1-2 kilómétert behúzott...

Kb 1-2 kilómétert behúzott kézifékkel mentem lesz baja a kocsinak?

Figyelt kérdés

Lehet valami baja az autónak ha kb 1-2 kilómétert behúzott kézifékkel tettem? Haza fele jöttem a boltbol és megálásnál vettem észre,hogy végig bevolt húzva.. Csipogott is a műszerfal csak nem tudtam,hogy mi az :D

1.4-es 2010-es seat ibiza.



2018. jún. 20. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lesz baja tőle, kicsit kophatott tőle a fékbetét meg a féktárcsa, de azért szervízbe nem kell vinned :D Viszont legközelebb figyelj oda, mert azért lehetnek belőle komoly gondok, és nem csak anyagilag értem.
2018. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz gondja szerintem.

Én is csináltam ezt anno, csak régebbi Opellel. Lazán lementem 2 km-t, behúzottal. Aztán mikor egyik lámpánál 2szer lefulladtam, akkor néztem, hogy ja, hopsz :D


Nem köszöni meg a fék persze, de szerintem ilyenekre rászámolnak, hogy meg-megesik.

2018. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen autósok miatt félek gyalog menni valahova..

Mi az hogy csipogott a műszerfal és mentél tovább mert nem tudtad mi az? Nem kellett volna lehúzódni és megnézni mi a gond?

Ha szivárog a benzin mert lyukas a tank akkor is csak mégy amíg fel nem robban az autó?


Most egy vicc jutott eszembe rólad:

Férfi és a szőke barátnő megy valahova autóval,a férfi vezet,mikor megáll az autó. Idegesen nézi a műszerfalat a pasi majd lehordja a nőt hogy kifogyott a benzin,miért nem tankolt mikor ő vezetett. Erre a nő: "De ügyi vagy hogy megálltál,én biztos nem vettem volna észre és mentem volna tovább!"


Nyugtass meg,ugye a pisztolyt ki szoktad húzni a benzinkúton mielőtt

elindulsz?



Amúgy a motort és a fékbetéteket darálhattad le pöppet,hogy a kérdésre is válaszoljak.

2018. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én is eljátszottam. Égett a műszerfalon pirosan egy felkiáltójel egy körben... Kérdezgettem mindenkit munkahelyen, barátokat stb milyen hibaüzenet jelent már meg nekem ott a műszerfalon... Senki nem tudta😂 Aztán elmúlt (ekkor még nem tudtam miért) majd többet nem jelent meg nekem az a kis lámpa majd hetek múlva megint behúzva hagytam a kéziféket de annyira hogy elindulni sem tudtam és akkor is ott világított nekem az a kis jel.... Ekkor jöttem rá hogy hetekkel azelőtt behúzott kézifékkel közlekedtem.
2018. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, mekkora sebességgel mentél... a fék a folyamatos súrlódás miatt melegszik, jó esetben nincs semmi következménye, rosszabb esetben a fék hatékonysága csökken

A hő hatására a fékbetét felületén egy üveges réteg alakulhat ki, ami jelentősen lerontja a fékezés hatékonyságát. Idövel lekopik az üveges felület, a behúzott kézifékkel közlekedést ne gyakorold rendszeresen.

2018. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ebből is látszik, hogy a nők jobban vezetnek, mint a férfiak. A férfiak behúzott kézifékkel elindulni sem tudnak, a nők meg egész nap elközlekednek vele.
2018. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mégis nézesd meg. Mert ha ennyit tudtál vele menni akkor nagyon gyenge lehet aza fék.
2018. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!