Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet hogy villog a...

Mitől lehet hogy villog a fízhőfok lámpa és nyomás van a kiegyenlítő tartályban?

Figyelt kérdés

Mentem egy 10km-ert megalitottam 1 percre utanna elaludt majd 10km-ert haza, otthon megneztem a vizet, minimum alatt volt, de nem sokkal, kinyitottam és nyomás alatt volt, a kiegyenlítő tartály.

Lehet hogy hengerfejes? Nem vagyok szaki, csak ez a legrosszabb eshetőség amire én gondolni tudok. :/



2018. jún. 25. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nagyon nem mindegy, hány éves a kocsi, milyen hűtővíz volt(van) benne(a vízkő miatt), és itt-ott levegős-e a rendszer..


ha hengerfejes lenne, akkor kifújna valahol..


mindjárt előkerül valaki, akinek jobb ötletei lesznek.

2018. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

volkswagen polo classic 1.6 100 6kv2

1.6 8v benzin 100 le

2001-es és kb 190000km

2018. jún. 25. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez túlnyomásos rendszerű és a többi is,de eltérőek lehetnek a nyomás értékek autónként.

Örülj neki,hogy mikor melegen lecsavartad nem égetted meg magad és nem nyomta ki a víz egy részét.

Ilyenkor,melegen csak ha nincs más megoldás, csak akkor szabad lecsavarni,de csak ha letakartad jól a kupakot és a tartályt vastag ronggyal és csakis így.

A víznek pedig van természetes párolgása és a túlnyomásos rendszert is néha ellenőrizni és ha kell utánatölteni.Ha nem sűrűn kell utána tölteni,nincs gond.

Egy darabig nézd minden indulás előtt naponta legalább.

Szerintem te azelőtt már régen ellenőrizted a kiegyenlítőben a vizet és ezért jött most a gond.

2018. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen lehet, és kevés volt akkor benne a víz azért gyulladhatott ki a lámpa, azt meg hogy melegen lecsavartam úgy természetes lehet benne a nyomás, pláne ha kevés is a víz jobban fel tud forrni

Megnéztem, lecsavartam és beindítottam bugyborékol-e vagy habosodik, de nem láttam jelét.

2018. jún. 25. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Öreg 1.6 8v VW-nél természetes, hogy a fogy a víz, olaj, ha nem nagy mértékben akkor minden rendben. Időnként ellenőrizni kell és után tölteni. Ha villog akkor azt jelzi minimum alá került a szint, ha folyamatosan világít, na akkor van probléma a vízhőfokkal és forr a víz.
2018. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!