Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkretehették a teljes gumi...

Tönkretehették a teljes gumi garnitúrámat? Vagy ez véletlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap akartam lecseréltetni a téli gumimat nyárira. El is vittem a gumishoz. kb 4 éve vásárolt continental gumim volt. Használtan vettük, 90%-osan, szinte új volt tényleg. Nem is használtam sokat, elfutott volna még több évet.

Nemrég vettem alu felnit, még örültem is neki, hogy végre felkerül a kocsira.


A gumis srác viszont hamar letörte a kedvemet. Behívott, hogy gond van. Mutatta a felnire szerelt gumit, hogy oldalt (fentebbi részhez közel) púpos.

Nem örültem neki, mondom szuper. Lehet venni 2 gumit kapásból.

Nézi a következőt, az is púpos, ugyanott. Mondom aztak..va, ez nem tréfa... Már nem volt olyan jó kedvem.


Zavartan végül mondtam ,hogy nézzük már meg a többit is, ott előttem szerelte fel (előtte csinált e vele valamit, nem tudom)

Kitaláljátok? Az is púpos volt, ugyanott.

Kész, lefagytam. Mondta, h az utolsót fel se rakja már. Eljöttem üres kézzel. Vennem kell új gumit.


Nah most, párom mondta, hogy ismerősének volt ugyanez, bála felni miatt volt rossz és, miután lecserélték, jó lett.

Nem hittem benne, mert ez a kipúposodás olyan helyen van ahol nem ér a gumihoz a felni. (kép lejjebb)


Előbb megnéztem. Lényegében a 3 felpróbált gumin megtaláltam belülről a sérülést (kívülről be is rajzolta a srác krétával). Kívülről meg kell nyomni és akkor egy kis vágás jelenik meg. Mindegyiken ugyanolyan formájú, kb azonos méretű, pár mm-es eltérés van közöttük max. (a gumi belülről csíkozott és mondhatjuk úgy, hogy 2-3 csík nagyságú a vágás-szakadás hossza)


Itt a kép, ez kívülről, berajzoltam hol a gond (ott nem látszik sérülés):

[link]



Ez pedig belülről, ha közben kívülről megnyomom a gumit, akkor látszik a sérülés:

[link]



Már nem tudok csinálni semmit, soha nem fogom megtudni, hogy mi történt. A véleményetek érdekelne.


Amit én gondolok:

Eléggé valószínűtlen, hogy egy nyári szezon alatt 4-ből 3 gumit lepadkáztam pontosan ugyanazon a helyen. Kerekek nem voltak cserélgetve, tehát azt jelentené, hogy elől és hátul is el kellett volna padkáznom, ami kizárt.



Az is tény, hogy tegnap a gumis 3 gumit próbált fel, mind a 3 rossz lett, amit nem próbált fel, az tűnik jónak (vagy csak én nem veszem észre rajta a hibát)


Ettől függetlenül inkább gondolom, hogy az a gumis cseszte el aki levette tavaly a szezon végén. A város legótvarabb autószerelő cége (és az itteni legnagyobb is, sajnos akkor még nem tudtam, akkor költöztem ide). Nem is láttam mit csinálnak, mert a váróban kellett végigvárnom a melót. (Többet ilyen nem lesz az tuti).


Talán amikor lefeszegették a gumit a felniről, akkor nyúltak bele valamivel és sértették fel a felületet.


És persze fennáll még annak is a lehetősége, hogy a gumi anyaghibás volt és most jött elő.


Mit gondoltok? Másnak volt hasonló tapasztalata, vagy csak a fantáziám lenne élénk?



2018. jún. 26. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Négy évvel ezelőtt vásároltál egy garnitúra használt autógumit. Most az a gond, hogy hibásak. Vajon mitől?


a DOT számot megnézted?

2018. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

2012 1. hetében gyártották. (az előző tulaj valszeg nem a gyártószalagról vette át, általában 1-2 éves gumikat szoktak árulni újként)


2014 áprilisában vettem.


A kocsival futottam azóta 50e körül. Ha megfelezzük, akkor mondjuk rá, hogy 25e-t mentem vele nyáron a nyári gumival.


Használt vagy sem, akkor se reális, hogy 4 év után csontra ugyanott sérül meg a 4-ből 3. Hacsak nem gyári hibás.

2018. jún. 26. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Húú, itt valami nagyon gyanús. A srác megbízható, aki a hibát mutatta, tuti nem ott volt a gubanc? Nagyon valószínű, hogy vagy leszerelésnél, vagy felszerelésnél sérült meg.
2018. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy néz ki mintha valami pajszerral feszegették volna le a felniről nem pedig célszerszámmal és akkor sérült volna meg.


Ezt persze bizonyítani lehetetlen lesz sajnos, hogy a levételkor baxták szét (akkor miért nem mind a 4et?) vagy a felrakáskor. A felrakáskor ott voltál? Hogyan tették fel a felnire a gumit? Rendes géppel?

2018. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Belülről elég nehezen tud megsérülni egy gumi úgy hogy ott csak levegővel és néhol a felnivel találkozik.
2018. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gumigyárban a gyartashibas gumikat likvidaljak. Aki ezt csinálja könnyen hozzáfér és nem ellenőrzik.


Üdv, apollo gumigyar dolgozó

2018. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A tegnap felrakásnál közel voltam. De valszeg ha fel akarta sérteni szándékosan a gumit a srác, akkor biztos volt rá lehetősége.

Viszont ez a gumis nem tűnt kispályásnak. Előttem engedtek el egy nagy munkagépet, közben gurult be egy hatalmas kamion, közben egy srác motoros gumit vitt javítani. Google értékelésük rendben volt. Mindenki ismert mindenkit. Nem hiszem, hogy egy 70-80ezres szettért ilyet tett volna (amiből nem lenne hatalmas haszna)


Rendes géppel tette fel a gumit. Az alu felnit készen vittem, a gumit leszerelve, tehát csak feltennie kellett. Az első 2 felrakását nem néztem végig közvetlen közelről, de a 3 felrakását már végignéztem. Azt csak akkor ronthatta el ha tényleg szánt szándékkal előtte belebarmolt amikor nem figyeltem.


A leszerelés volt problémás, azt nem néztem végig, megbíztam bennük. Róluk azt kell tudni, hogy ha minden igaz, nem kentek a csavarra se réz pasztát, és úgy meghúzták, hogy alig lehetett leszedni. (sajnos volt szerencsém hozzájuk máskor is, amikor más hibákat is vétettek).

Később egy kerék fel-le szerelésnél a csavart is beletörtem ami szerintem nem az én hibám volt, valszeg már alapból túlhúzhatták és sérült, de ez már másik sztori. (ekkor már téli gumi volt rajta, tehát akkor már nem sérülhetett a nyári)


Most jutottam volna el arra a pontra, hogy a nyári alu felnin, a téli lemezen lenne és többet nem kellett volna gumishoz járni vele.

2018. jún. 26. 16:28
 8/9 A kérdező kommentje:
A felni sérülést a párom mondta (nő). Csak felkaptam a vizet és megnézegettem, csakhogy meggyőződjek róla, hogy valóban van e sérülés.
2018. jún. 26. 16:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Apolló-s dolgozó, köszi. Biztos előfordul néha, hogy egy termék hibás. De tény, hogy egy prémium márkánál ilyen jellegű azért nem valószínű, én se hiszek a gyári hibában, csak mint lehetőség említettem.
2018. jún. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!