Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kereskedők mennyire "reális"...

A kereskedők mennyire "reális" áron számolnak be egy autót?

Figyelt kérdés

Mondjuk az autóm a kínálat alapján mindennel együtt 200 ezer forintot ér reálisan számolva.

Kérdésem, ha ezt beszámoltatnám egy átlag kereskedőnél mennyiért venné be?Van esély 100 feletti összeget kapni érte?

Nyilván neki is kell a haszon, meg szabadulni is akar majd tőle, de 50-80 ezerért tuti nem adnám be.


Csak elgondolkoztam rajta, és tisztában vagyok,hogy kereskedőtől függ, de biztos van erre is valami "átlag" amiért a legtöbben bevennék.Csak mi lehet az az összeg?


2018. jún. 28. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan hogy átlag.

Olyan van ahogy megtudsz egyezni.

Ha tetszik az ajánlat , meg köttetett az üzlet, ha nem tetszik akkor nincs biznisz.

2018. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs reális ár.

A mostani dízel utálat azt hozta, hogy néhány nagyobb kereskedő(akinek jól megy ) be sem vesz dízelt..

na, persze akad kivétel, amire már ott a vevő, csak átmegy a kezén némi haszonnal...


a legjobb buli az új autós beszámítás...a kereskedő tudja, hogy már szabadulnál a régitől, mert ott áll a szalon udvarán az új..

ezért bátran ajánl pofátlan alacsony árat...ilyenkor már nincs visszaút...



ilyen az élet. ezzel számolni kell.

2018. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokan azért adják be potom pénzért kereskedésbe az autót,mert valami gond van vele és a vevő majd a kereskedőt szidja érte ne az eladót.
2018. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont új autó vásaárlásnál kérdeztem rá szalonban, hogy beszámítanák-e a régit. A régi sem valami öreg fostalicska, 1-1,2M lehet a piaci értéke.

Az értékesítő azt mondta, hoyg van rá lehetőség, de megmondja ősziintén, hogy jobban járok ha én adom el, mert ők is keresni akarnak rajta, tehát a piaci árnál alacsonyabb értéket fognak megállapítani.

Végül számokról nem beszéltünk, maradt a régi autóm is második autónak, nem adtam el.

(Amúgy még az előzőre reflektálva az új autóm pont dízel. Kizárólag ilyet akartam a "dízelfújjolás" ellenére. Mert nem divatból vettem dízelt, hanem használatra: napi 250km autópálya saját zsebből tankolva.)


Ilyen 200.000-es autót szerintem vagy át saem vesznek, vagy csak nagyon áron alul. Kérdező te döntsd el, hogy a pénz a fontosabb, ekkor neked kell árulnod, fogadnod a "tesztpilótákat", alkudozókat. Vagy a kényelmed és az azonnali kp a lényeg. Ekkor fogadd el a 80-at is!

2018. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
900-ért vették be az autómat, amit aztán eladtak 1,3 millióért. Persze közben tolattak vele majdnem 100.000 km-t.
2018. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-es


Köszönöm az aggódásod, nem ez volt a kérdés.A stílusra ment a mínusz :)


A többieknek köszönöm!

2018. jún. 28. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Valaszoltam a kerdesedre, ugyhogy nem tudom mi a bajod. Sok sikert a zaporozsecedhez.
2018. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!