Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Shell VPower 95, vagy 100...

Shell VPower 95, vagy 100 megéri a forint többletet? Tényleg jobbat tesz a motornak? Mik a tapasztalatok a két üzemanyagról?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Valszeg lesz aki nem ért egyet, de nekem az a véleményem, hogy rohadtul mindegy.
2018. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az alapbenzin mindegyikben ugyanaz, az kb. olyan 75-ös oktánszámú. Amiben különböznek ezek, azok az adalékok, amivel beállitják az oktánszámot és egyéb paramétereket.

Ha gyári, nem tuningolt motorban használod, nem biztos, hogy érzed a különbséget. De időnként mégis jó beletenni a drágábbat, mert az adalékok tisztitják és karbantartják a motort.

Nekünk mindkét kocsi 10%-al kevesebbet eszik a 98-asból mint a 95-ösből, és jobban is megy, szóval én mindig azt tankolok, de ezek a motorok nem teljesen gyáriak. A 98 és a 100 között már nekem sincs különbség, többször is mértem.

2018. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Benzint nem tudom, gázolajat tankolok.

Ebből a VPowert veszem szinte minden tankolás alkalmával évek óta. Nem a literenkénti 38Ft fog a földhöz vágni. Az elmúlt hónapokban ennél jóval nagyobb emelés volt, mégsem járok busszal...

Azt határozottan hallom, hogy ha néha alap gázolajat tankolok, vagy OMV MaxxMotiont förtelmesen hangosan csattogós-kerregős lesz az alapjárat. A V-Powerrel sokkal simább halkabb. Nagyon szembetűnő a különbség.

Fogyasztásban van némi különbség az alaphoz képest, de nem jelentős. Egy-két deci. Így csak a fogyasztás szempontjából nem éri meg ilyet tankolni. De mivel nem csak pár évre tervezek a kocsival, megkapja mindenből a lehető legjobbat.

2018. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10:1-es sűrítési arány alatt (ami a legtöbb benzinmotort jellemzi) fölösleges a 100-ast tankolni a magasabb oktánszám miatt. Egyszerűen a motorvezérlő nem tud mit kezdeni a magasabb oktánszámmal. Ez a kevesebb fogyasztás meg jobban megy dolog csak placebo. Az adalékolásban elvileg jobb, mert vannak bennük motortisztító adalékok, én az előző autómnak 2-3 havonta 1-1 teletankot adtam prémiumból csak e miatt, de akkor se evett kevesebbet. Illetve a prémium benzinben nincs biokomponens és etanol. Ezért esetleg a szezonális szabadidő autókban a sok állás miatt inkább prémium üzemanyagot javasolnék. Egy napi használatú tök átlagos motorú autóba szerintem pénzkidobás állandóan prémiumot tankolni. De mindenki utána tud nézni a motorja sűrítési arányának és el tudja dönteni.
2018. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi előnye volt az OMW 100-as benzinnek hogy a hidrotőkék halkabbak lettek. Általában viszont prémium 95-öt tankolok, öreg autó már, ez meg a minőségi olaj 10.000 km után jár neki.
2018. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Majdnem mindegy ez, de ne a noname pancs kerüljön bele.
2018. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem éri. Sokkal többet hagysz a kúton, mint amennyibe egy esetleges javítás kerül majd idővel. Már ha egyáltalán valóban segít megelőzni egyes meghibásodásokat. Ezt nehéz megmondani, mert 10-20 év, mire kijön egy olyan hiba, ami emiatt lehet.
2018. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!