Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16 évesen jogosítvány?

Krunkpresents kérdése:

16 évesen jogosítvány?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lenne egy pár kérdésem a jogosítvánnyal kapcsolatban! Mindenkotől mást hallok.. Hallottam olyat, hogy 3 hónappal a 17. Év betöltése elött lehet elkezdeni a Kreszt, de hallottam olyat is, hogy fél évvel előtte.. Egyik ismerősöm olyat is mondott, hogy akár a rutint is elkezdhetem,de csak azután tudom letenni a vizsgát miután betöltöttem a 17-et. Ebből mi igaz és mi nem? 16 és fél vagyok és már nagyon elkarom kezdeni.

2018. júl. 1. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen lehet jogosítványod. Segédmotoros kerékpárra vagy A1-es motorkerékpárra. Gondolom, te autóra szeretnél, de mondjuk kár is beleírni a kérdésbe, majd kitalálják az okos válaszolók.

16 és fél évesen beiratkozhatsz elméleti tanfolyamra, ám csak betöltött 16 év 9 hónap után vizsgázhatsz belőle. Három hónapig meg nem tart a tanfolyam. Mikor van elméleti vizsgád, mehetsz gyakorlati oktatásra, de csak akkor vizsgázhatsz vezetésből, ha betöltötted a 17-et. És bizony a vezetés sem tart három hónapig.

A következő kérdést megelőzve: nem, nincs korengedmény, szülői engedély, megyéspüspök pecsétes papírja, mozgáskorlátozott hozzátartozó miatti engedmény - ezek a korhatárok kötelezőek mindenkire nézve.

2018. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan erre voltam kiváncsi, jól kifejtetted :D Köszönöm szépen a választ! Mostmár legalább tudom, hogy melyik az igaz.
2018. júl. 1. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

rúgd már seggbe az ilyen idióta ismerősöket


rutin?? kb 8 éve nincs már

2018. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!