Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki kell-e világítani az...

Ki kell-e világítani az úttesten nem forgalmi okból álló járművet éjszaka, és korlátozott látási viszonyok között, ha az úton van közvilágítás, de az nem működik?

Figyelt kérdés

A. Nem.

B. Igen.


Tudnátok segíteni ebben? Mert ezt nem igazán értem.

A KRESZ-ben a 45. paragrafus foglalkozik ezzel, de ez alapján sem tiszta ez a kérdés, és a helyes válasz.



2018. júl. 2. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A.


Bár azt nem írja a kérdés, hogy lakott területen vagy lakott területen kívül lenne a jármű?


(Amúgy is baromság ez a kivilágítás ha az akksi meg lemerül 2 óra alatt...

Inkább láthatósági mellényt odacsukni a csomagtartóajtóval és lelógatni, az szépen "világít")

2018. júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

"Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja."


Szerintem, ha nem működik a közvilágítás, az olyan, mintha nem is lenne.

Tehát B.

De tényleg nem egyértelmű a kérdés.

2018. júl. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:
100%

A. Nem.


Ha van közvilágítás, akkor sem kell kivilágítani, ha nem működik.

Képzeld el az alábbi helyzetet:

Leparkolsz az út szélére szabályosan. Világít feletted a lámpa, egyszer csak kiég a lámpa és sötét lesz. Gondolom nem rohansz le az autóhoz, hogy felkapcsold a világítását.

Vagy, ha esetleg áramszünet van, akkor sem futkosol az autóhoz.

2018. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.


Valóban a B, azaz a Nem. válasz a helyes.

Számomra tök logikátlan, mert amennyiben én épp megállok valahol, és azt látom, hogy tök sötét van, akkor valahogy gondoskodok a láthatóságról. Nem fogok a sötétben nem működő lámpák után kutatgatni...


Számomra az lenne a logikus, hogy amennyiben látom, hogy nincs megfelelően kivilágítva, akkor én gondoskodok róla.


A kérdésben meg pont ez a feltevés is, hogy látom, hogy nem működik a világítás...

S ha megnézem a 45. paragrafust, az is megerősít ebben, hiszen: "Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja."


Értem én a kiskaput, de ha oda állok, és sötét van, az számomra azt jelenti, hogy jelenleg nincs közvilágítás..


Na mind1, mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat, így legalább már értem a "logikát" mögötte.

2018. júl. 3. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyen állok meg ahol nem működik a közvilágítás akkor oda csukom a csomagtartóhoz a láthatósági mellényt :)


Az már 500 méterről is világítani fog és remélhetőleg nem megy bele senki az autómba hátulról!


De egyébként miért hagyná az ember az úttesten az autóját? Max. ha lerobban az ember és mozgásképtelen, akkor meg háromszöget kell kitenni mögé úgy 50 méterre...

2018. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%
Gondolj bele, este 10-kor ott hagyod az autót, jól megvilágítja a közvilágítás, de mondjuk éjjel 2-kor valami miatt elmegy az áram, akkor valószínűleg alszol, nem tudod kivilágítani. Ilyenkor, ha elment az áram, azoknak kell különösen figyelni az esetleges kivilágítatlanul parkoló autókra, akik az úttesten haladnak. Remélem érthetőbb így :)
2018. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szimplán csak buktatasrol szól a kresz vizsga.....direkt az a cél,hogy megbukj...
2022. aug. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!