Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 150 Fogyasztás. Szerintete...

ETZ 150 Fogyasztás. Szerintetek is sok?

Figyelt kérdés
Nézegettem az ETZm fogyasztását és akárhogy mértem 6-6.5 literre jött ki. Szétszedtem a karburátort, minden fúvóka gyári értékű volt. Egy picit a benzin szint magas volt de ezt beállítottam most már a jelölésig ér. A súbertű felülről a második helyen volt ezt átraktam legfelülre. Így már lement a fogyasztás 5 literre. Megnéztem a légszűrőt is megmondom őszintén nem tudom, hogy kell kinéznie. Kompresszorral kicsit átfújtam. De ugyan úgy maradt a 5-5.5 literes fogyasztás. Egyébként a teljesítményével nincs baj. 90-et kényelmes tartja két személlyel is. 100-at is megy de tovább nem próbáltam. A gyertya (ngk 8) őzbarnás. Mivel lehetne még jobban csökkenteni a fogyasztás? Esetleg egy jobban hozzáértő jobban betudná állítani a karburátort? Vagy teljesen máshol van a hiba?

2018. júl. 4. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkeppen sok. Nekem akkor volt ilyen, amikor a szivato nem ment vissza alapallapotba emiatt mindig valamivel tobb benzint kapott mint feltetlenul kellene. (persze lehet, hogy amit csinaltal az kizarja ezeket, ennyire nem ertek hozza, ez csak egy tipp volt)
2018. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 hónapja kicseréltem mert tényleg rossz állapotba volt már és néha be is dadogott a motor. Amikor azt kicseréltem megszűnt de ránézek nem-e az okozza a gondot. Köszönöm az ötletet!
2018. júl. 4. 15:17
 3/11 A kérdező kommentje:
A gumi jó állapotba van, viszont a rugó nem akarja visszahúzni, úgyhogy az cserés lesz. Lehet, hogy ez okozta a gondot. Lehet, hogy nem :p
2018. júl. 4. 15:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Kipufogó tiszta-e?

Nálam (Simsonnál) bő egy literes minuszt jelentett, mikor rendesen kikokszoltam.

2018. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy tudom megállapítani, hogy tiszta-e?
2018. júl. 5. 15:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az ETZ kipufogójának felépítését, utána kellene nézni.

Simsonnál, ha leveszi az ember a hangtompítót, akkor át kell rajta látni.

2018. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egybe van. Nem olyan mint a simsoné. A motor teljesítményéből nem állapítható meg?
2018. júl. 6. 10:41
 8/11 Szolovjov ***** válasza:
150-es Etz-m van. 3,5 litert fogyaszt. De ne hajtsd 90-el az már sok neki. A kényelmes utazója max 80 km/h. Akkor tud egy 2 ütemű sokat fogyasztani, ha valahol fals levegőt szív és annak utána kell menni az üzemanyaggal hogy egyenletesen járjon. Így viszont horribilis lesz a fogyasztás. Viszonyításképpen írom hogy a 250-es Etz fogyaszt 4,2-4,5 litert.
2018. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szolovjov ***** válasza:
Hogy hitelesebb legyek még elmondom hogy 11 éve Etz-zek évente átlag 9 ezer km-t. Ismerem őket mint a tenyerem :)
2018. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a veterán motorosoké. Feltéve ha komolyan veszik a témát és az év minden napján rendben tartják a motort, indulásra készen. Komoly energia, pénz és időbefektetés kell hozzá.

De mindennapi használatra egy ilyen öreg járművet fenntartani?

2018. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!