Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom megszüntetni az...

Hogy tudom megszüntetni az Ignisemen az ékszíj csikorgását?

Figyelt kérdés
Most lett kicserélve az ékszíj és néha minden előjel nélkül hangosan csikorog,aztán pár perc múlva ugyanilyen hirtelen abba is hagyja.Mitől van ez?
2018. júl. 4. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

ne rémülj meg, nagy a terhelés a generátoron, vagy a klímakompresszoron. Nekem öt évig visított néha, aztán abbamaradt. Feszíteni nem szabad, mert kifekteti a csapágyakat. az enyémen elmúlt, talán egy héten egyszer ha nyikkan egyet.


Hagyd a francba, ne törődj vele. Esetleg lekapcsolsz valami terhelést, akkor abbamarad a csúszás. Ne kenegesd, ne fújd szprével.

2018. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beállítod a megfelelő feszességet. Ha túl laza, csúszni fog.

Tiszta kézzel cserélted? Nem került zsír a szíjra, tárcsákra? Ha fennál az esélye, akkor szedd le, és pucold el féktisztítóval a tárcsákat patikatisztára, és a szíjat is tisztítsd le egy alkoholos ronggyal.


Akkor van jól megfeszítve, ha 10 kg erővel megnyomva 5,5 mm-t mozdul. Új szíjnál ez az érték 4 mm.

Ha épphogy csak megnyomod, és egy centivel benyomódik, akkor túl laza.

Ha nem állítod be, el fog kopni a szíj, nem lesz töltésed.

2018. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szervízben csinálták,nem tudom mennyire olajos kézzel nyúltak hozzá.
2018. júl. 5. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ellenőrizd a feszességét kézzel.
2018. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!