Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Típusidegen motorblokk a...

Típusidegen motorblokk a kocsiban. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Kettő kérdésem lenne. Az első, hogy a saját project autóm (1974 Toyota Corona) amit eddih a garázsban építgettem, szépítgettem, kapott egy Toyota Supra motort (2JZ). Ideiglenesen kivont de magyar okmányai vannak a Coronanak, de mivel motor lett benne cserélve így nem tudom, bejegyeztethető-e. Mindkét motor Toyota sor6, de az új az nagyobb és korszerűbb. Próbálkozzak vele, vagy kizát hogy engedélyt kapjon?

A másik kérdés is motorblokkcserével kapcsolatos. Angliában végzett motorblokkcserés autót (Ford Sierra, 5L V8 Mustang motor) honosításával lehet gond? Főleg hogy eredeti amerikai modell (de legalább bal kormányos) így a pontos paraméterei sem egyeznek európai testvérével.

Előre köszi!



2018. júl. 5. 11:58
 1/4 MisterTT ***** válasza:
76%

A külföldről behozottal nem lesz baj.(Gt 5,7 àlmodik a nyomor) Regisztràciósadó ami pluszköntsèg.

A Toyota is megoldható ,de az bonyolultabb ès forgatökönyve van a törtènetnek. Ha csak beesel a hivatalba szennè szivatnak...

2018. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
51%

Nem ismerem ezt a tipust hogy toyota corona meg a wikipedia is tevedhet de allitasa szerint 1974-es evjaratu ilyen auto csak sor4-el keszult!

A masik meg ha valaki ennyire benne van az autozasban hogy 2jz supra motorot rak valamibe stb majd a gyakorira jön érdeklődni higy ez igy lepapirozható-e meg forgalomképes stb.......maradjunk annyiban higy erősen kamu szagú a kerdesed legalabb is sok volt mára a need for speed!

2018. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves második kommentelő!

A Corona Mark II több motorral is kijött, ebben a 4M névre keresztelt sor 6 volt, 2,6L. Need for speedet sosem szerettem, bár az újabbak állítólag már élvezhetők. Nos, nem tudom kell-e bármit bizonygatnom, de ha gondolod szívesen megmutatom személyesen ha valakikor Debrecenben jársz.

Ja, és nem azért kérdeztem itt mert ne lehetne máshol, vagy épp lusta vagyok utána járni, csak mindenhol mást írnak, így tapasztalatokra lettel volna kíváncsi.

A 2JZ-t pedig egy SZAKEMBER ajánlotta, aki sok éve foglalkozik felújítással és ő mondta, hogy ez a legkönnyebben beszerelhető és legkevésbé macerás korszerűbb motor. Nem azért került bele, mert "uuuh Supra" hanem mert a gyári motor tropa volt, és ha már teszel bele egy új blokkot akkor olyar szeretnél, ami viszonylag megbízhatóbb, és el mersz vele indulni hosszabb útra is mint a sarki bolt.


Az első kommentelőnek köszönöm, hogy korrekt választ adott! :)

2018. júl. 6. 00:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha ragaszkodsz a Wikipediahoz, akkor nyugodtan nézd meg újra ;)

[link]

4M sor6, ahogy mondtam, itt is leírják, hogy TOYOTA CORONA is megkapta.

2018. júl. 6. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!