Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel fogyaszt többet egy...

Mennyivel fogyaszt többet egy autó hatodik fokozat nélkül?

Figyelt kérdés
1.9-es dízelről van szó, leginkább hosszú utakra használnám, egy része autópálya. 6-os váltósat akartam, de megbízható a környéken csak 5-össel van. Sokat számít ez?

2018. júl. 5. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Annyit nem, hogy megérje átalakítani az egészet hatossá. Tehát a válasz ilyen szempontból az, hogy nem, nem sokat számít.
2018. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy hány fokozat van, ami fontos, hogy mekkora az áttétel a legnagyobb fokozatban.
2018. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem fog sokkal többet enni. Fél literrel többel fog elremegni ötös váltóval.
2018. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:
100%
Össze kellene hasonlítani a két váltó gyári adatait. Valószínű, hogy nem csupán az 5. mellé tettek +1 fogaskereket, hanem a fokozatok között is megváltoztatták az elosztást. Így az is elképzelhető, hogy a többlet fokozat ellenére, a két váltó végáttétele között annyira minimális a különbség, hogy szinte észre sem veszed. Szerintem egy soha meg nem térülő befektetés lenne a váltó cseréje.
2018. júl. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos adatot senki sem tud, mert alig volt átépítés. Pár deci a különbség hozzávetőlegesen. Tehát nem térül meg az átépítés. Ha utánanézel bontottan a hatos váltó, féltengelyek, önindító és minden a beépítéshez 100.000 felett van, plusz a munka. Soha nem térül meg. Ha nem folyamatos autópálya tempóban közlekedsz, akkor meg pláne nem éri meg.
2018. júl. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez csak 1 dolog... ismerősnek ugyan olyan autója van mint nekünk, és szinte ugyan úgy és ugyan annyit használjuk. Az ő vezetési stílusa kicsit más ..neki 2 literrel több az átlagfogyasztása mint nekünk.
2018. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a 6-os váltót csak erősebb motorváltozathoz adták. Egy gyengébb motor nem tudná használni, felkapcsolva hatodikba, lehet hogy padlógázon is csak lassulna autópályatempónál, országúti tempónál még elbírná, csak épp egészségtelenül alacsony fordulatszám mellett.
2018. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

6-os váltónak ugyanaz az áttetele 6-ban, mint az 5-ösnek 5-ben.

csak sűrűbbre vannak osztva a fokozatok

2018. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Átépíteni semmiképp sem akarom. Eredetileg 116 és 131 lovasokat néztem, azokban volt a 6-os váltó, de amit most találtam az csak 101-es, ezekben csak 5 fokozat van. De akkor ezek szerint nem sokat számít.
2018. júl. 6. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem ugyanaz.

Te alá tudod támasztani dokumentumokkal, hogy ugyanaz?

Mert én igen, hogy nem ugyanaz, a hatosnak hosszabb a végáttétele, és rövidebb a legrövidebb fokozata, vagyis nagyobb az átfogása.

Vesd össze szépen az erősebb 6 fokozatú, és gyengébb 5 fokozatú dízel modellt.


Még végáttétellel korrigálva is majdnem 10% eltérés van közöttük:

[link]

2018. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!