Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ír kisebb hatótávot a...

Miért ír kisebb hatótávot a fedélzeti komputer, ha motorfékkel közlekedek?

Figyelt kérdés

Én úgy tanultam, hogy motorfék üzemben az üzemanyag fogyasztás közel 0. Megfigyeltem, hogy amikor pl. egy hosszabb lejtőn gurulok és semmi gázt nem adok, (legfeljebb az üzemi fékkel is fékezek kicsit), akkor a komputerem kisebb hatótávot jelez ki. A lejtő elején mondjuk kiír 240 km-t, aztán kicsivel később már csak 220-at. Ellenben, amikor megyek pl. autóúton és tartom mondjuk az adott sebességet és egyenletesen nyomva tartom végig a gázt, akkor sokszor van, hogy nem kisebb távolságra vált a komputer, hanem pl. 320 km-ről felugrik 330-350 km-re.


Ez miért van? Mi alapján méri a számítógép a hatótávot? Nem akkor is nagyobb távot kéne írnia a komputernek, ha motorfékkel jövök?


2018. júl. 7. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nálam pont fordítva van. Lejtőn nőni szokott pár km-rel. De elég egy intenzívebb gyorsítás és máris drasztikusan csökken.

Amúgy nem nehéz kitalálni, hogy a pillanatnyi fogyasztással operál. Hogy nálad mért fordítva számol, az jó kérdés...

2018. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyorsításkor nálam is jóval kevesebbet ír, illetve dombok megmászása után is. Pillanatnyi fogyasztást sajnos nem tud mutatni az enyém, csak az aktuális hőmérsékletet és a hatótávot mutatja.
2018. júl. 7. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom elképzelni, hogy nem a tank közepén van a szintmérő, hanem a szélén. A lejtőn megbillen az üzemanyag, akkor a szintmérő a valósnál kevesebb üzemanyagot érzékel (pl. 40 liter helyett csak 38-öt) és az új adattal számolja a megtehető utat.
2018. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Audi a4 b6 1.6 benzin a delikvens, ha mond valamit.
2018. júl. 7. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy neked nem jelzi ki a pillanatnyi fogyasztást. De attól ő még kalkulál vele méri a befecskendezést.

Amit előttem írnak, azt én kanyarban figyeltem meg. Tartós, nagy tempójú jobb kanyarban az üzemanyag szintjelző mutatója kicsit feljebb kúszik, de a hatótáv ettől függetlenül nem nő meg. Mintha rémlene is a kezelési útmutatóból, hogy írták, hogy valami 5 liter alatti tankolást nem is tud figyelembe venni a hatótávnál. (Lehet pont ez az oka ennek.) Aztán a kanyar után hamar magához tér és visszaáll az eredeti szintre.

2018. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Autóúton logikus, hogy többet ír, mert a pillanatnyi fogyasztásod nagyon kedvező. Alacsonyabb, mint előtte autópályán 140-nel, vagy városban a sok megállás-elinduláskor.

Rövid távokon, hidegindtáskor is tud szépen csökkenni a dúsítás miatt. A munkahelyem pl 10km-re van, de a hatótáv télen ez alatt 40-50km-rel csökken.

Azt hogy motorfékkel lejtőm mért csökken, azt passzolom...

2018. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azon gondolkozom, hogy esetleg nem lehet-e, hogy a komputerem szar.
2018. júl. 7. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal ha hideg a motor, akkor motorféknél is van befecskendezés.


Lehet, hogy hidegnek érzékeli a motort. (Vagy tényleg hideg még vagy a hőmérséklet-érzékelő szar.)

2018. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az üzemanyag szint mérő mást mutat lejtőn és mást emelkedőn. típusfüggő hogy melyik irányba és mennyivel.
2018. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Motorféknél is van fogyasztás, nekünk mutatja ha nem nyomom és motorfék van, lassul az autó, akkor is 4.1l mutat. Igaz hatótávot nem, Suzuki.
2018. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!