Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Széchenyi téren miért...

A Széchenyi téren miért fotózgatnak egyesek random autókat a forgalomból?

Figyelt kérdés

Mostanában többször megesett hogy a Széchenyi-téren jártunk, Budapest belvárosában, és feltűnt, hogy főleg délutánonként kinn áll több gyerek, és véletlenszerű autókat, főleg luxusautókat fotózgatnak, amik elhaladnak a téren. A múltkor majdnem sikerült elütnünk egyet, mert előttünk haladt valami sportkocsi, talán Ferrari, és a gyerek konkrétan kiugrott a kocsink elé és elkezdte a hátulját fotózgatni, aztán meg neki állt feljebb mikor ledudáltuk.


Ezek kik és miért fotózgatják mások autóit? Egészen biztosan nem hivatalos szervek tagjai, egyrészt vannak köztük kiskorúak is, másrészt meg kamikáze módon szaladgálnak át keresztbe az úton. A legközelebbinél gondolkodtunk rajta hogy rendőrt hívunk mert közveszélyes amit csinálnak, plusz nem hinném hogy a tulajdonosok hozzájárultak hogy lefotózzák az autójukat csak mert áthaladnak a téren. Tudja valaki kik ezek és miért csinálják ezt?



2018. júl. 9. 15:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ritkán látnak luxusautókat, ezért kimennek a belvárosba, mert ott arányaiban több van. Az sajnálatos, hogy így felelőltlenül lépkednek le az úttestre, de maga a fotózásos jelenség nem meglepő, mások pl. vonatokkal, repülőkkel, egyéb tömegközlekedési eszközökkel csinálják ugyanezt.
2018. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Nekem több barátom van közülük, egyáltalán nem elmebetegek, hanem lelkes fiatal "carspotterek". A veszélyeztetés valóban helytelen, akár beszélhetek is velük erről, de azért nem ekkora tragédia, hogy fotózzák a dögös kocsikat. Engem is fotóztak már le a Mecedesemben, előtte a Porschémban és nevetve be is taggeltek engem én meg jót nevettem. Jó arcok a srácok hidd el, a normálisabbja tulajt nem hogy nem zavarja, hanem le is lassít. Semmi kár nem éri egy autó tulajt, ha lefotózzák a kocsiját.

Miért csinálják? Imádják az autókat.


Ne spilázd túl.

2018. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező kezet foghatna vele hülye kérdések terén:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2018. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%
3as, megnéztem. Ritka nagy scheggfej lehet, nem véletlen rühellik a háereseket. De az itteni kérdező is brutál idióta. Ahogy fennebb mondottam, lelkes kis srácok, imádják a kocsikat. Nyilván nem akarnak balesetezni és az jogos is, ha ezt nehezményezzük, de nekem pl semmiből nem áll eleve felkészülve erre figyelmesebben közlekedni azon a téren. Csak sajnos vannak frusztráltak, akik mindene kiakadnak.
2018. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Azért ez érdekes hozzáállás. Ha meg majd valamelyik legközelebb beugrik a kocsim elég és már nem tudok lefékezni akkor megyek a börtönbe miatta. Menjenek autókiállításra, ott nem veszélyeztetnek senkit és fotózni is szabad. Nem igazán értem miért kell a saját és mások testi épségét veszélyeztetni közúton, amikor minden hétvégén van valahol autókiállítás, találkozó, sőt van ha jól tudom a Szabadság téren Ferrari kereskedés is, oda is be lehet menni ilyen kocsikat nézegetni.
2018. júl. 9. 15:48
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Jajj engedd már el. Nem csaptad el, nem?
2018. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Engem sem zavar amikor lefotoznak a Benleyemben, Ferrarinak vagy Lamborghinimben, vagy akár a Bugatti Veyronomban


17/f

Vállalkozo-programozo-orvos-mérnök

2018. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
78%
"plusz nem hinném hogy a tulajdonosok hozzájárultak hogy lefotózzák az autójukat csak mert áthaladnak a téren." - Azt ugye vagod hogy kozteruleten barki hozzajarulasa nelkul azt fotozok, videozok akit es amit akarok? Egyebkent meg szerinted miert pont a Szechenyi teren? Talan azert mert legkevesebb maszkalassal ezen a kis teruleten talalnak olyan autokat amilyeneket fotozni szeretnenek... Plusz ezen a kornyeken percekent jar nav-os auto, rendorauto, egyeb szervek jarmuvei, stb.. Szerinted pont rad van szukseg, hogy kihivd a rendoroket azert, mert par srac lefotoz egy-ket komolyabb autot? LOL
2018. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Előző, ezt nagyon rosszul tudod. Ha valakit lefotózol a hozzájárulása nélkül, fel is jelenthet téged.
2018. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

“Nem lehet bárKIT fotózni, mert a személyiségi jogokat tiszteletben kell tartanunk. Viszont bárMIT fotózhatunk, mivel a tárgyaknak nincs személyiségi joguk, és az épületek szerzői jogai sem nehezítik az életünket. Házak és autók esetében az adatvédelmi törvényekre kell figyelnünk, mert a rendszámok is személyes adatnak minősülnek, így ezek sem látszódhatnak a fotókon.”


[link]


Pl... de Google a barátod!

2018. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!