Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha alkoholos filccel beszíneze...

Ha alkoholos filccel beszínezem a küszöbön a húzásnyomot, abból később származhat bármi probléma?

Figyelt kérdés

Egy fél cm vastag húzás van a fekete küszöbön, és a fém lemez látszik teljesen abban a csíkban.


Eléggé zavaró, de csak 1 hónap múlva tudom javíttatni. Ha addig eltávolítanám optikailag, hogy ne legyen ennyire feltűnő, az a fényezéskor gond lenne? Gondolom úgy is le kell csiszolni, akkor lejön az alkoholos filc is.


Tudom, hogy ez tróger megoldás, de a semminél szerintem optikailag szebb lenne. Vagy van esetleg más, jobb megoldás?


2018. júl. 13. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alkoholos filc nem okoz problémát. Egyrészt a környezeti hatások miatt egy hétnél tovább semmiképp nem marad fenn még nyomokban sem, még akkor sem, ha eszedbe jut előtte megtisztítani és zsírtalanítani a felületet. Másrészt ha mégis csoda történne és ott maradna, akkor is eltünteti a fényezés előkészítése. Ha nem a csiszolás viszi le, akkor a fényezés előtt használt zsírtalanítószerek tüntetik el nyomtalanul. A kérdésedben részletezett feltételek mellett az alkoholos filc jó választás. Nem nagyon marad fenn, de egy ideig úgy néz ki, mintha nem is lenne ott karc.
2018. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem marad fenn ja...

Nyílván ezért is írják rá-jobb helyeken-alkoholos filccel a vezérlés csere időpontját a motorra...

2018. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt amit te "alkoholos filc" címszó alatt ismersz, az sokféle lehet. Nem tagadom, hogy vannak helyek, ahol a klasszikus alkoholos filccel írják fel a vezérléscsere időpontját, de én eddig az ilyen feliratokat túlnyomóan lakkfilccel láttam, mégpedig hülye színűvel (rózsaszín, arany, fehér meg minden más, ami a motortérben szokatlan). A lakkfilcek sokkal strapabíróbbak, bár a köznyelv azt is csak "alkoholos filc" címszó alatt emlegeti, mint minden mást, ami a táblafilcnél nehezebben jön le. De nem is baj, nem kell mindenkinek mindenhez értenie.

Másrészt látott már csodákat a történelem. Az alkoholos filc is meg tud maradni sokáig, ha megfelelően előkészítik. Enyhén matt, por- és zsírmentes felületen még a gyengének tartott festékek is sokáig kitartanak, mert van mihez tapadniuk. A motortérben mondjuk a por- és zsírmentesség ritkaságszámba megy, de ha mégis összejön, a jelölés majdnem örökéletű. UV-tól védett, eső, hó se nagyon éri, a finom olajköd pedig a megszáradt festéket nagyon jól tudja konzerválni és a legtöbb festékanyag el is viseli abban a töménységben, ami a motorháztető alatt előfordul.

2018. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!