Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorra rendszám papirok...

Motorra rendszám papirok nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy régi 82-es évjáratú motorom nincsen más papírja csak az adásvételi amivel 3éve vettem. Gyárilag 50ccm-es motor de 2 hete lett befejezve a felújítása amivel 170ccm-es lett. Elég egyedi motor nem keveset áldoztam rá. A jogosítványom nagymotorra megvan tehát ez nem lenne probléma. Ha rendszámoztatni szeretném mit lehet tenni?

2018. júl. 15. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendszámoztatni szeretnéd, a legjobb, amit tehetsz, hogy elfelejted az egész projektet. Egy engedély nélkül átépített, igazolhatatlan előéletű motor utólagos engedélyezése rettenetes szívás. A segédmotoros kerékpároknak nincs központi nyilvántartásuk, a nagymotoroknak van, tehát az átalakításhoz használt fődarabok származását jó lenne igazolni valahogyan. Aztán ott van az, hogy az átalakítási tervdokumentációt előre kellene benyújtani, most annyit tudsz tenni, hogy keresel egy megfelelő végzettségű mérnököt, aki hajlandó rá, hogy a jelenlegi állapotot tervként rögzítse. Utána már csak rengeteg utánajárás és pénz kérdése a dolog.
2018. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha rendszámoztatni szeretnéd irány amerika, ott talán lehet ilyet. Idehaza és az EU-ban szinte lehetetlen főleg dokumentációk hiányában.
2018. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor le tudnám rendszámoztatni ha a gyári blokk-ot visszateszem bele? Mondjuk azzal csak annyi hogy gyárilag 50ccm-es de én már úgy vettem hogy 70ccm-es-re volt megcsinálva. Tulajdonképpen ha visszateszem a motort ami 70ccm-es akkor más annyira nem változna kivéve az hogy utólag index lett rá szerelve, meg pár apróság viszont a fékek a gyáriak rajta (dobfék)
2018. júl. 19. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!