Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóolaj nélkül 200km-t...

Váltóolaj nélkül 200km-t tettem meg, volt mar valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Kotelezo motorolaj cserem volt, de nagyot hibaztak. Leengedtek tevedesbol a valtoolajat es megduplaztak a motorolajat. En johiszemuen nekiindultam 200km-nek. 100kmt utan tropara ment minden, csak a 4. Fokozat mukodott, hivtam a szerelot, mondta probaljam hazajuttatni az autot. Igy is lett, hazaertunk, masnap beinditottam az autot, semm problemaja nem volt az autonak, elmentem 30km-t szervizbe. Eszleltek a problemat, feltoltottek a valtot, leengedtek a motort. Mentek vele ugy 10km-t. Minden fokozatot siman vesz, se hangja, se problema.

Nem tudom elkepzelni, hogy nem ment tonkre a valto.

Vagy ekkora szerencsem lenne?

Valakinek, valami tapasztalat?



2018. júl. 16. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Számlát kaptál?

Én kizártnak tartom, hogy nem károsodott. Nyilván az is számít, hogy milyen fordulaton pörgött a 200km alatt.


A minimum, hogy elviszed valahova állapotfelmérésre (a váltót kell megnézetni) és ha hiba van vele, akkor a szervizre verni.


Ez is milyen már? Megduplázták a motorolajat? Azt hogy a rákba? Hogy fért bele dupla mennyiség?

2018. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Visszavittuk a szervizbe. Aztan at egy masikba. Hibat egyelore senki nem lat, a valto rendben uzemel. Azt mondtak figyeljem 1 hetig. Mivel elromlott minden sebesseg, kiveve 4. Ezert abban mentem 2500fordulattal. Akkor nem ereztem, hogy rossz. Allitolag az a direktfokozat.
2018. júl. 16. 15:16
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
Direkt fokozat vagy srm attol még ninden ilyen dolog beszarik ha nincs benne olaj!ugyhogy en a helyedben visszavinnem aztan kozolnem veluk hogy van egy váltócseréjük!
2018. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt kicsit érdekese elhinni, kezdjük azzal ha megduplázod a motorolajat azt úgy kifújja neked a nívónál mint a sicc.


Váltó olaj nélkül, szerintem a szinkronok kaptak egy +15-20évet +ba. A váltót nem éri meg szétszedni és felújítani, olcsóbb lesz egy váltócsere.

2018. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem kuplung csere után valami szimering nem volt a helyén és ott kifolyt a váltó olaj. Először csak azt vettem észre, hogy 120 km/h fölött kidobálta üresbe a váltót, aztán egyszer csak beragadt 5.-ben. Vonókötél az 500 méterre lévő szerelőhöz, belenézett, olaj nuku, fogaskerekek szép kék színűek, ergo váltó kuka. Szerencsémre, aki a kuplungot cserélte, az elismerte a hibáját, mindent javított garanciában.
2018. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Direkt fokozat? Automata, vagy hátsókerekes autód van? Automata 10 Km-t nem tett volna meg olaj nélkül - az meg elég életszerűtlen, hogy kézi váltóval mindig 4-esből indulj 100 Km-en át.
2018. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer elrepedt a váltókarter és szép lassan elfolyt az olaj. Fogalmam sincs mennyit mentem vele, de túlélte. GM F13
2018. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!