Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalatok a VW 1.4...

Mi a tapasztalatok a VW 1.4 TSi motorral felszerelt autókkal?

Figyelt kérdés
A 2007-es VW Jettámat készülöm cserélni, szeretnék maradni a márkánál. Nézegettem 2012-13-mas évjáratú autókat, és az 1.4 TSi modellek olcsóbbak. Utánanéztem, és leginkább azért, mert nagy összegeket eszik meg a szervizelésük, de valakinek hibátlan. Szerintetek?

2018. júl. 17. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
2011-ben javították a vezérlés és olajszivattyú problémákat, onnantól jók.
2018. júl. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes beleásnia az embernek a témába magát.

Amiről annó olvastam, hogy a korai 122 lovasokkal és a 160-as kompresszorosokkal volt gond. Hogy pontosan mi már nem emlékszem, de kiindulási infónak a kereséshez ez is elég.

2018. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2012 utáni 122 és 144 lovasok már jók.


" Nézegettem 2012-13-mas évjáratú autókat, és az 1.4 TSi modellek olcsóbbak. " Mihez képest?

2018. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 122 lovassal pont nem voltak gondok. Szíjas vezérlésű is van belőlük, és ez nem hibrid feltöltéses, csak szimpla turbó, amitől pont annyira kell félni mint a turbódízelektől.


A konszernnél az a gond, hogy van egy motor név szerint pl pont az 1.4TSI, és van belőle tizenpár változat, különböző lóerővel, vezérléssel és feltöltési módszerrel, ezért nem lehet azt mondani, hogy az 1.4 TSI sz*r. Motorkódokra kell rákeresni, ami sajnos macerásabb, de az a biztos. Javaslom FB csoportokba való kérdezgetéseket, posztok olvasgatását, sok hasznos infó van.


A hibrid feltöltéses 1.4TSI-k baja az, hogy a motorbelső alul van méretezve, és nem bírja. Nyilván horror összeg amikor letörik a dugó széle meg hasonlók. Azt tényleg nem ajánlom én se. De a 122 lovast nyugodtan nézegetheted (a szíjas vezérlésűeket).

2018. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!