Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tudni a motorozásról?

Mit lehet tudni a motorozásról?

Figyelt kérdés
Lány vagyok :D mindig is érdekelt a motorozás de alapból jelenleg semmit se tudok róla. Mennyibe kerül egy motor ? Nehéz karban tartani ? Mire kell meg odafigyelnem ha úgy döntenék h motorozni szeretnek?
2018. júl. 17. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi idős vagy, B kategóriával 50ccm-est robogót használthatsz, van még A1-A2 kategória ami már nagyobbakat enged, ezeket rendszerint olyanok teszik le akik nem várják ki a 24 éves kort az A kategóriához, ezzel pedig akármilyen köbcentissel járhatsz, nincs szabályozás.


Árakat tekintve a segédmotoroktól kezdve a nagy sport gépekig 150e és 5 millió ft között mozognak a közepes évjáratúak és vadonatújak árai.


Ahogy kocsihoz, úgy motorhoz is csak az nyúl jó esetben aki tudja is mit képes megcsinálni rajta, és mihez van szerszám, szétbarmolni könnyű, de ez nem jellemző a komolyabbakra mert azokat hordják szervizeltetni, olajat szűrőket, fékeket otthon is le lehet cserélni, akinek meg volt már pár motorja az megtanulta a javításokat.


Nem gondolom hogy különösebb odafigyelést igényelne az ha valaki kiszeretné magát próbálni két keréken, jogsit meg kell csinálni, utána egy kisebbel szokni a forgalmat, és azután választani olyan kategóriát ami tetszik.

2018. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte akármennyiért lehet venni motort, azért 1 millió alatt már érdekesebb a helyzet, de ahhoz nem értek, igaz, azt sem tudom, mit értesz motor alatt, elég tág a kör.


Nem nehéz karbantartani, elviszed a szerelődhöz és kész. Mi (a háztartásomban 2 motor van) még olajcserét is ritkán csináltunk magunk, mivel általában összejött valami más szerelnivaló is közben.


Motorozni jó :) Mire figyelj oda? Arra, hogy ruhára is sokat kell költened, öltözz be rendesen, egy normál motoros szokott esni minimum az elején s nem akarod elveszteni az állad vagy a bőrt a fél testedről, csak mert nem öltöztél be. Én a "kötelező" nagy esésemkor arcra estem, szerintem nyitott sisakban lettek volna problémáim, így a fejemet tekintve semmi, a csuklóm tört el, azóta a kesztyűre is jobban ügyelek, bár esélyes, hogy az se mentett volna meg, de tuti van, amikor különbséget jelent, hogy meddig ér.

2018. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

így nem nagyon lehet rá válaszolni.

rengeteg féle motor van,nagyon különböző árakban is.


én régebben motoroztam de csak terepen.

most rakom le még a jogsit mert közúti motort vennék jövőre.

számomra a kiszemelt a 2008-2009-es kawasaki z1000.

ruha az valóban nem olcsó dolog,úgy 230-250-et számoltam én ruházatra,sisakra de minden pénztárca függő.

lehet venni csak sisakot is ennyiért ha nem sajnálod rá a pénzt.

a karbantartás is nagyon motor függő.

olajcsere,lánccsere,gumi csere ezek elég sűrűn vannak.


te mégis milyen motorra gondoltál,mik tetszenek?

2018. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Cross motort szeretnek elsőnek. Milyet ajanlotok? Mint mondtam (irtam) nem ertek jelenleg hozzá
2018. júl. 17. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!