Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítsen valaki milyen olajat...

Segítsen valaki milyen olajat használjak a kocsimba?

Figyelt kérdés

sziasztok van egy chevrolet lacettim 1.6 benzin, 380ezer km-er van a motorba, na már most az olajat nem eszi, de ez a motor ennyi kilóméterrel most lett beszerelve,amikor be lett rakva relatív hangos volt a hidrotőke, minimum felett volt az olaj, rátöltöttünk járattuk, és halkabb lett sokkal... de most is van hidrotőke hangja, viszont ha "megküldöm neki " 3000-4000 fordulat közé akkor ha megállok vele alapjáraton semmi hangja a motornak... viszont 10w40 lett rátöltve, ami probléma még van vele kb 500-as fordulatnál ha mondjuk elindulok és leesik akkor be-be pislákol az olajlámpa... de kizárólag csak melegen, na most ennek a hivatalos leírása motorhoz amit neten találok az 5w30-5w50ig

most kezdek utána nézni, hogy mit jelent a második szám az olajon, elméletileg, ez meleg motornál a sűrűség ?! lehet, ha 5w50-et rakatok bele abba marad az olajnyomás lámpa villogás ?? vagy egyszerűen nem tudom értelmezni... h.lye vagyok ezekhez örülnék ha valaki elmagyarázná vagy segítene köszönöm szépen!


2018. júl. 20. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem így kell elindulni, alapjárat alá ne menjen a fordulat! Elinduláskor gázt kell adni! Ha 5W az előírás, akkor 5W olaj kerüljön bele! 5W50 olaj megszüntetheti a tünetet, de az okot és a rutin hiányát nem. A lámpa pislákolhat a rendellenesen alacsony fordulatszámtól is, de lehet, hogy van már némi kopás is a szivattyúban, motorban, ami miatt alacsonyabb az olajnyomás az újkorinál.
2018. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm ment az zöld!

tudom, hogy hogy kell elindulni nem régóta 5 éve van jogsim, csak elő elő fordul az emberrel, hogy lejjebb esik a fordulat, itt most kimondottan én figyeltem meg, hogy be villan-e az olajlámpa 3. lacettim már és sajnos az előző 2be imádott simán alapjáraton villogni az olajlámpa ezért néztem meg ebbe a motorba is,

eltudnád esetleg nekem magyarázni, hogy a 10w40 helyett az 5w50-el mért szűnne meg a pici csattogás és az olajlámpa be-be villanás ??köszönöm ! :)

2018. júl. 21. 00:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Stop, ha vilagit az olajnyomas jelzo akkor ott nem az olaj a ludas. Tessek gyorsan megcsinaltatni.
2018. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tegyél bele jó minőségű 5W40-et, és mindig időben cseréld. Ha sokat jársz városban rövid utakra, akkor ne várd ki a 15000 km-t, cseréld ki évente.
2018. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!