Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tévhitekkel ellentétben...

Tévhitekkel ellentétben mennyit vesz el a klíma? Mennyire fogja vissza az autóm?

Figyelt kérdés

Egy 90 lóerős nagy kasztnijú autóm van.

Gyakran pályázok vele, szerencsére a motor nincs kihegyezve birja a 100%os terhelést (több mint 460 ezer km raktam bele ujkora óta) és olajból 10 000km/1.5 liter..



A lényeg: mennyit tesz a klíma kb? Városban elég sokat érzek belőle 90 felett semmit se.


Ki mit tud a városi klimazasrol?


És országúti, pálya?


Brnzines járgány


2018. júl. 27. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Én semmit nem veszek észre, ha bekapcsolom/kikapcsolom. Se menettulajdonságok, se fogyasztás szempontjából.
2018. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha 460.000km óta hajtod, nem tapasztaltad még ki? Egy kívülálló nem fogja tudni pontosabban megmondani ezeket a saját autódra, mint te magad.


Általánosságban: Induláskor és emelkedőn lehet megérezni a klímát, főleg relatív nyomatékszegény motorral szerelt autóknál. Gondolom ez is valami 1.4-es szívó benzines járgány, amiről beszélünk.

Nekem dízelem van, dupla feltöltővel. Nem igazán veszem észre a klímát a menetdinamikán, hála a nyomatéknak, ami alacsony fordulaton is bőségesen rendelkezésre áll. A fedélzeti számtógép kiírja a menet közbeni "nagy" fogyasztókat. Klímára nekem 0,1-0,3l/100km pluszt ír ki. Egy benzinesnél ez valamivel több lehet. Ha sok az elindulás, megállás (~város) akkor még több.

1,5 liter olajfogyasztás 10.000km alatt véleményem szerint rengeteg, még ha egy sokat futott autóról is beszélünk. Az előző autómat 315.000km-rel adtam el. 15.000km-enként cseréltem benne az olajat. Ez alatt az olajszint meg sem közelítette a minimum jelzést, azaz rátöltenem soha nem kellett.

2018. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kifejezetten kicsi, gyenge autóknál van olyan, hogy a klíma bármit befolyásol.
2018. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez a klímaterhelés csak városi legenda. Annyit fog talán, mint az összes lámpa+szellőzőventillátor.

Sok ember nem is tudja, hogy a puha(1-1,2)gumijuk sokkal jobban visszafogja a vasat. A gumis felfujja, és csodálkozik, hogy milyen jól hasít.


de a lényegre vissza.. a kocsiban pont akkora kompresszor van, mint otthon a hűtőgépben..

a közlekedési hatóság be sem engedné az országba azt a járművet, aminek a klímakompresszora észrevehetően visszafogja a menetteljesítményt.


néha olvasni olyan képtelenséget, hogy előzés előtt kikapcsolja a klímát...agyrém..


Japánban(most mindegy miért) rengeteg a kisméretű autó(299 cm hosszú, és 600 ccm alatti) nos ezek ott mind automaták, és mindegyikben van klíma...és...mennek mint a vihar.

2018. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

csajom seat arosa-ja 60 lóerő, automata, így 16 sec alatt van 100-on


ha valahol, hát itt meg kéne érezni a klímát, de nem


egyrészt padlónál szerintem az autók nagy része alapból leveszi, másrészt ha el is vesz 2-3 lovat, azt max stopperrel lehetne kimutatni

2018. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
3-5 kw a klima.
2018. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Előző leírta mennyi a klíma, és észrevenni, főleg részterhelésen. Annak is az alsó tartományában. Főleg mivel nekem 3-4 perc után ki-be kapcsol fél percenként a takarékosság jegyében (nem hiba, ez a típus ilyen).

Diagnosztikai csatlakozón kiolvasva a 0,6 liter/óra fogyasztásból csinál 1,2 liter/órát. Nagyjából fél-egy litert tesz hozzá a fogyasztáshoz a rendszeres klímahasználat. Dinamikán is észrevenni, nem gyorsul úgy.


AKi nem veszi észre, azzal nem vitázok. Vannak emberek, akik szeretnek hazudni a kocsijukról. Az 5,5 litert fogyasztó Zsigulik, Opel Astrák gazdáival sem vitáztam, én tudom hogy nem annyi, és kész.

2018. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon én se szeretnék vitázni, 80 lóerős fostalicska egyértelműen észreveszi, ilyennél tényleg megeshet, hogy egy előzéshez jobb kikapcsolni. Ez nem áll ellentétben azzal, amit írtam.
2018. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A gyengébb (főleg szívóbenzines) autóknál lehet érezni.

Nekem egy nagy kasztnis 1.6-os szívóbenzinesem van (110 LE), emelkedőn induláskor eléggé szenved. De a motorfékhatás is érezhetően erősebb.

Pl. van a környékemen egy lejtő amin negyedikben egy egész kicsit gyorsulni szokott. Bekapcsolt klímával viszont lassul.


#6: A 3-5 kW az csak a kompresszor vagy abban benne van már a klíma hűtőventilátora is?

2018. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én 3,0 benzinen is érzem ha be van kapcsolva a klima (padlógáznál).

Mindegyik autómnál éreztem.


Folyamatos haladásnál nem észrevehetö , csak intenziv gyorsitásnál.

2018. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!