Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves Mazda 323 1.4 benzinmo...

15 éves Mazda 323 1.4 benzinmotor az autópályán elvesztette a nyomatékot, majd újabb gázadásnál kerregő hangot is adott. Mi durranhatott szét?

Figyelt kérdés

140-es tempó, majd lassulás, hőmérő 1/4-del a szokásos közép felett. Rögtön üresbe és ki a pihenőre. A hőmérő csak ekkor szökött fel, aztán füstölt kicsit + égett gumiszag. A kormány kb bekötött. Mindez kb 1 perc alatt.


A motor nem indul, nincs semmi ellenállása.

3 hete volt az éves szervizen, olaj, szűrők, stb. A hűtőfolyadék elfolyt a csövekből, de a túlfolyó tartályban van. Az olajat nem néztem. Ha megtolom, kattog a motor. Gondolom, kuka.


Kilukadhatott a hűtő, vagy ennél összetettebb dolog nyírhatta ki?



2018. júl. 28. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen mazda 323-al 140km/h :D


A hűtő kilyukad bármitől ha valami hozzávágódik, nekem egy csavar lyukasztotta ki amikor a venti hozzávágta menet közben...


ha sebességbe teszed tudod tolni az autót?

2018. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként ahogy nézem ez az autó szíjas nem láncos...

az is lett cserélve 3 hete?


Inkább az szakadhatott el és szétverhette a vízpumpát ahol meglépett a víz.

2018. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a vezérműszíjra gondolnék először. De lehet hogy nem szakadt el, hanem a vízpumpa adta meg magát. Az adhat kerregő hangot, meg ugye ha nincs vízkeringetés akkor a hengerfej körül gyorsan fel tud forrni a víz.
2018. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: Sebességben továbbra is áll a kocsi.

2: A szíj tavaly lett cserélve, feszes.

Köszi a válaszokat!

2018. júl. 30. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!