Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307,2004. 08. ,1.4-es...

Peugeot 307,2004. 08. ,1.4-es 16 szelepes benzines, digit. Klíma egyik pillanatról a másikra meghalt, azaz csak a ventillátor nem működik. A ventillátormotoron lévő félkör alakú sündisznó, amelyben két lapos FET van, mehetett tönkre. Kapható külön?

Figyelt kérdés
Ezt az alkatrészt kb. 5 éve a fehér műanyagfedél nélkül tettem vissza, mert a hűtőmotor rapszodikusan viselkedett és ezt a tanácsot olvastam a weben. Be is vált, de a mostani megbontás szerint az egyik FET lábainál sok por gyűlt össze. Amikor elromlott, éppen kint éjszakázott és nagyon harmatos, párás reggel volt. A kocsi indítása után észleltem, hogy nincs a szokott ventillátor alapjárat. Rögtön a harmatra gondoltam, és a megbontás is valószínűsíti, hogy a nedves poron áthúzás lehetett. A fetes elektronika négy csatlakozólába közül az egyik vastagabb meg volt feketedve, égésjel nélkül. Megtisztítása nem segített. Ha jól gondolom, ebben az évjáratban nincs külön előtétellenállás. a klímaszűrőtől jövő csövekben. A ventillátor fészkén kézzel átnyúlva nem találtam belógó ellenállást, a hasonló vezetékekből gondolom, hogy ennek szerepét is a ventillátormotoron lévő fetes elektronika vette át. Jól gondolom? Ha igen, nem bontanám meg a kesztyűtartó felől is. Érdekelne, hogy a fetes félköríves sündisznó kapható-e külön? Minden észrevételt köszönök.

#Peugeot 307 #ventillátor áll
2018. júl. 28. 16:17
 1/1 A kérdező kommentje:
Sikerült vásárolnom Hella német gyártmányt 15.5 ezerért, sürgős volt, Pesten legolcsóbb 13eFt, aliexpress.hu-ról 15eur, kb. 4500Ft. Beszereltem, klímahiba megoldva. Rendeltem egy tartalékot Kínából, egyszer még jó lesz.
2018. aug. 2. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!