Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy sportosabb autót (mondjuk...

Egy sportosabb autót (mondjuk 200LE) mennyire éri meg megvásárolni napi használatra? S persze a sebességkorlátokat betartva közlekedni vele! Igy mennyire adja át az élményt?

Figyelt kérdés
Kissé hülye kérdésnek hangik de szeretném tudni a tapasztalatait akinek már volt nagyobb taljesítményű autója.
2018. júl. 31. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Várost nem szeretik (hibrid és elektromos más) ,de amúgy a zöldnél jó kilőni vele meg előzni is stb és akkor most nem arra gondolok,hogy füstöl a kerék amikor zöldre vált a lámpa és nem is arra,hogy ész nélkül 230-al előzni.

Munka miatt napi össz 120km autópálya, én szeretem és az autó is meghálálja fogyasztásba stb,hogy nem a városba araszolgatunk a csúcsforgalomba.

2018. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 crudy ***** válasza:
Senki se azert vesz eros autot mert megeri mert nyilvan nem eri meg. Nincs szukseg sehol nagyon eros autora. Es az sem igaz h kizarolag azert vesz a nep eros autot h gyorsan hajtson. A 200-250-300 loero termeszetesen felesleges mindennapi hasznalatra megis azt mondom ha ilyet szeretnel vegyel ilyet. Nem kell vele gyorsan menni se versenyezni se gumit fustolni se parasztkodni de ha nem banod hogy sokat kell tankolni akkor nem art ha sok tartalek van a motorban. Egy ket elozesnel elojon a teljesitmeny es a lehetoseg ott lesz a labad alatt mindig.
2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen felesleges.100 LE-ős kocsival is kényelmesen lehet előzni és jól kilehet lövetni zöld lámpánál is


A 200 lóerős kocsik inkább olyan autópályákon jönnek jól ahol nincsen sebességkorlát.Magyarországon maximum 130-al lehet menni így ide bőven elég egy 100 lóerős kocsi is,a német autópályákon viszont már kevés lenne

2018. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 182 lóerős, semmi gond vele, az asszony viszi vele a gyereket oviba stb.


Betartani a sebességkorlátozást vele? Nekem? Sehogy.

2018. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont 200 lóerős autóm van. Hét közben napi 24km város. De folyamatosan haladós külváros, nem dugóban ácsorgás. Hétvégén pedig 2x240km autópálya. A sebességhatárokat általában mindig betartom. De mikor az "1.3-as Swiftes hülyegyerek" elkezd velem izmozni az emelkedőn és jön a seggembe, megelőzni nem tud, de azért csak a hátsómban van fél méter követési távolsággal, akkor meglehelem a gázpedált és eltűnik a visszapillantóban.

Pl ilyen szituációkban jól jön az erőtartalék. De nem tartom ezt a 200 lóerőt sem valami aszfaltszaggató izomautónak. Vannak ennél jóval erősebb autók is az utakon.

2018. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
313 lovas turbódízellel szoktam mindenfelé járni, néha Franciaországig meg sem állok, de nap mint nap megyek vele az ovihoz, suliba, közértbe, illetve mindenféle ügyesbajos dolgokat intézni. Nincs ebből semmi. Mondjuk ez nem egy túl sportos autó, hanem egy nagy kombi, de régebben Audi S3-al is jártam.
2018. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó hozzászólóval márkatársak vagyunk, már csak a teljesítményből kiindulva.


Egyébként részemről is teljesen helytálló, hogy egy erős autóval is lehet normálisan közlekedni, illetve, hogy mennyire az élmény a fontos... Sebességhatárokat betartva is érezni a dinamikán, hogy van erő, de más kérdés, hogy ez ahol " megéri " az az autópálya, és az sem MO-n. Ha nem közlekednék sokat németeknél, akkor feleslegesnek éreznék ennyit, de ott viszont jól tud jönni, hogy 170-200 közé belőtt tempomattal sem erőlködik még.

2018. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális: előnyös tud lenni városban is, ha esetleg rossz helyre soroltál be, és lámpánál le akarod rajtolni melletted a sort. Ha jó sofőr vagy biztonságot is jelent ha vészhelyzetben a beavatkozást (nem csak fékezés, akár kikerülés, stb.) gyorsabban el tudod végezni
2019. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!