Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1999-es Ducati Monster...

Egy 1999-es Ducati Monster 600-al meglehet tanulni motorozni?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első motorom, de egy ilyen régebbi Ducati Monster lenne az álmom, annyi pénzem nincs, hogy vegyek egy kis köbcentis tanuló motort és utána a Monstert.A2-es jogsit akarom letenni, tudom, hogy 35kW-ra vissza kell folytani majd.Ha lerakom a jogsit és utána felelősség tudatosan, lassan motorozok, meglehet úszni a motorozást esés nélkül?Nem szeretnék kárt tenni benne.

2018. júl. 31. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni, igen. Viszont...


Ha még életedben nem motoroztál, és ebben a Monsterben nem akarsz kárt tenni, akkor szerintem ne ezen tanulj motorozni. Nagyobb valószínűséggel ejtesz rajta valamilyen kárt, mint sem, legyen ez akár egy-két karc is, amikor álló helyzetben feldől. Illetve a lefolytási procedúra alapból elég sok bürokráciát tartalmaz, és ha peched van, nem is tudod kivitelezni végül, hogy ilyen papírjai legyenek, illetve utána vissza kell alakítani, amikor korlátlan jogsit szerzel.


Értem, hogy ez az álmod, de szerintem jobban jársz, ha veszel először valami olcsóbbat, amit nem sajnálsz annyira, esetleg van már rajta pár karc, úgyhogy több is elfér, majd 1-2 szezon után cseréled, amikor már gyengének érzed, illetve van némi tapasztalatod.


Én 4 éve motorozom, A2-es jogsival kezdtem én is, 125-ös motort vettem először, majd 1 szezon után cseréltem 35 kW-ra, majd nemrég korlátlan jogsi megszerzése után egy 63 kW-os Yamahára cseréltem. Ha van pénzed drágább motorra, akkor van pénzed olcsóbbra is. Később meg eladhatod, és az árából vehetsz egy drágábbat némi ráfizetéssel. Érdemes inkább vezetéstechnikai tréningre költeni egy részét a fennmaradó összegnek. Tapasztaltabb motorosok között nem találsz olyat, aki őszinte szívvel azt mondaná, hogy persze, első motornak vedd az álom motorod.

2018. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nagyon elszomorít, úgy látszódik esetleg második motor lesz, sok ismerős próbált lebeszélni a Monsterről.Akkor azt hiszem veszek egy Honda Cbf 250et:)
2018. júl. 31. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jó választás hidd el :) Mosolyogni fogsz, amikor először ejted el, mert arra fogsz gondolni, hogy dejó, hogy ez nem a Monster volt. Felállítod, és mész tovább, az újabb karc az oldalán meg csak egy vicces sztori lesz.
2018. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!