Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás műszakin?

Olajfogyasztás műszakin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt meg lett a jogsim, vásároltam egy használt autót. 18 éves, csodát nem vártam tőle. Át lett nézetve egy szervizben. Fékek stb. Ott azt “mondták” oké. Ezt használom most is csak mint kiderült, a kocsi eszi az olajat. 350 km alatt elmegy úgy 2 deci. Eddig nem foglalkoztam ezzel, mert úgy voltam vele hogy első autónak jó lesz 2-3 évig. Sokat nem járok vele. Utána bontó. Érdekesség a dologban az, hogy sokszor nem kell rátöltenem. Még nem jöttem rá, hogy mi okozza azt hogy valamikor fogy az olaj valamikor meg nem. Kérdésem az lenne, hogy az olajfogyasztás miatt lesz olyan műszeres mérés majd műszakin ami miatt rossz értek jöhet ki? Co?



2018. aug. 2. 02:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy benzines.
2018. aug. 2. 02:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne nézd olyan sűrűn , elég akkor 1000 km-enként nézegetni, és után tölteni..
2018. aug. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem sok olyan autó létezik, ami 18 éves korára, képes lenne teljesíteni az előírt emissziós normákat. 🙂

De ezt azok is tudják, akik a műszaki vizsgát csinálják.

Ha érted mire gondolok... 😉

2018. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Műszaki vizsgán károsanyag kibocsátást mérnek, ami esetenként rossz is lehet, biztos láttál már koromfekete füstöt okádó dizelt...

Azzal ők nem foglalkoznak, hogy eszi a motor az olajat, ha azt elégeti, határértéken belül vanak a kipufogónál mért értékek, megfelel a műszakin.

Ez meg úgy derül ki, hogy a vizsga előtt elviszik az autót előzetes felmérésre, ahol végig tolják a vizsga soron, és közlik, ha javitani kell (kopott gumi, gyenge fék, rossz futómű, stb)

2018. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 2. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!