Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motoron nincs alvázszám...

Láng Rudolf kérdése:

Ha egy motoron nincs alvázszám és én vennék hozzá egy típustáblát mennyibe kerülne az, hogy legálisan lehessen vele közlekedni?

Figyelt kérdés
Segédmotoros kerékpárról van szó és ha egy rendőr megállít akkor jogsit,biztosítást kérne. A biztosításhoz alvázszám kell és ha nincs itt jönne képbe a típustábla...

2018. aug. 2. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás, hogy nem veszel lopott vagy "okosba' 50-esítés" miatt kiflexelt vázszámmal furikázó motort. Ha már mégis megtörtént a baj, akkor legálisan nem tudsz vele közlekedni. A szegecselt típustábla ugyanis nem egyedi azonosító, mert cserélhető. Csak a váz csövébe, lemezidomába ütött számsor hivatalos. A szegecselt adattáblán egy másik motor számsora lesz, az máris valamilyen hamisítás (de nem tudom, milyen, nem vagyok jogász).

Ha ilyen nincs, akkor a legcélszerűbb számbeütővel a kezedben sétálgatni, hátha véletlenül megbotlasz és esés közben úgy ütöd bele a számbeütőt, hogy abból vázszám lesz. Mivel a segédmotoros kerékpároknak semmiféle nyilvántartásuk sincs, nehéz felderíteni egy-egy ilyen esetet, ha utána még véletlenül az akkusav is ráfolyik a számokra, némi korral járó korróziót imitálva.

2018. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tábla magában nem elég a vázba bele kell ütni a számokat.
2018. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én smkp-omon sérült a vázszám, az utolsó pár karakter olvashatatlan.

Kötelező kötésekor ezt külön jeleztem az ügyintézőnek, azt mondta: "nem baj, senkit sem érdekel, annyi karaktert diktáljak be, mint amennyi olvasható".

És valóban. 14 év és bő 10ekm alatt ugyan csak 2-3 szor igazoltattak, de rá se bagóztak a számra, csak a jogsi és a kötelező érvényességét ellenőrizték.


Én a helyedben elmennék egy bontóba, vennék egy bontott, csupasz vázat és szabadidő függvényében átszerelném vagy ikresíteném. Nem legális, de bajod nem igen lehet belőle, ha a donor nem lopott.


Az új alvázhoz persze kell majd egy új adásvételi is, de ezt sem ellenőrzik.

2018. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!