Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambda alapú benzin adagolás?

Lambda alapú benzin adagolás?

Figyelt kérdés

Azokban az autókban, amikben van Lambdaszonda, ott meg lehet azt csinálni, hogy a Lambda-érték alapján számolja ki a vezérlő hogy mennyi üzemanyag kell a motornak? Vagy gyárilag mindegyik ilyen motor így működik? Csak mert azt tudom, hogyha le van húzva a Lambdaszondáról a csatlakozó (vagy esetleg ha bedöglik) akkor utána (látszatra) ugyanúgy működik a motor. Ez azt jelenti hogy valójában nem is veszi figyelembe a vezérlő hogy túl sok vagy túl kevés üzemanyagot kap-e a motor? Vagy ebben az esetben egy előre beállított értékek alapján történik a befecskendezés?


A fő kérdés pedig amire ki akartam lyukadni, hogy megoldható-e az, hogy csakis kizárólag Lambda-érték alapján történjen a befecskendezés? Állandó fordulatszámnál elvileg nem probléma, de szélsőségesebb esetekben, pl. üres fokozatban egy gázfröccsre vajon tudná-e tartani az előre beállított benzin-levegő arányt?



2018. aug. 3. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyne venné figyelembe, akkor szerinted minek van? Rossz szondával nekem 6-ról 11-re ugrott a fogyasztás. Hidegen megvan, hogy mennyi ideig nem nézi a szondát. Ilyenkor amúgy is dús keverék kell. Valamint full gázas gyorsításnál sem. Ha ugrálsz az gázpedálon, aztán sem tudja lekövetni az elektronika. Folyamatos gáznál, üzem meleg motornál működik rendesen a lambda szabályozás.
2018. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én eddig 3 autóval találkoztam aminek Lambdaszonda problémája volt. Mindhárom ugyanúgy működött, a fogyasztás sem nőtt meg. De ezek régebbi, 1995 és az előtti típusok voltak.

"Folyamatos gáznál, üzem meleg motornál működik rendesen a lambda szabályozás." Ettől tartottam. Magyarán változó gázpedál-állásnál CSAK lambda szabályzás nem elegendő, igaz?

És ha tényleg kell más szenzor is, akkor az micsoda? Egy légtömegmérő?

2018. aug. 3. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A befecskendezett ütemanyag kiszámításához nem csak lambda jelre van szükség.. tudni kell a fojtószelep állást és a fordulatszámot minimum. A legjobb és legközvetlenebb nyilván a légtömegmérő. A lambda érték csak finomhangolásra jó.
2018. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:
A lambda szonda alapján csak finomhangolja a keverést az autó. A beszívott levegő tömege alapján kever elsősorban. Mondjuk az én autómban nincs légtömegmérő sem, lambda szonda az van. Itt a pillangószelep szögadójából tudja hogy mekkora gázt adok a motornak.
2018. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!