Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mégsem lehet minden benzinkúto...

Mégsem lehet minden benzinkúton euróval fizetni a tankolást Magyarországon még a szlovák határ mentén sem?

Figyelt kérdés
Komáromban szerettem volna euróval fizetni 1500 forint értékben a tankolást, de a faszi azt mondta, hogy legfeljebb csak szeretnék euróval fizetni, de nem lehet. Nagyon beparáztam, mert csak euró volt nálam, a kártyámon nem volt pénz. Eddig sehol sem volt ilyen problémám. Aztán egy kis hezitálás után ráadásul egy euróval többet kért, de elvette az eurót. MOL benzinkút volt egyébként. Most ez hogy is vak?

2018. aug. 10. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon nem hivatalos fizetőeszköz az euro,nem köteles senki elfogadni.
2018. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon az euró használható fizetőeszköz, de az egyes cégek maguk dönthetik el, elfogadják-e, vagy sem.

Sok üzletben lehet vásárolni (csak nem éri meg), a benzinkutakon (ha jól tudom) még nem. Visszaadni mindig forintot adnak vissza.

Az egy euróval többet kért dolgot, nem tudom hogyan hoztad ki. Általában 300 Ft alatt számolják. 290-295 forint a jellemző mostanában.

És nem tudom ki vak?

2018. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez az eurós dolog olyan íratlan szabály, hogy elfogadják, iagzából semmi sem kötelezi őket, és nem is hivatalos a dolog.
2018. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as! De, hivatalos!
2018. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valaki mondja már meg, akkor most mi van...
2018. aug. 12. 01:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Másodikban megírtam pontosam. Mást nem lehet ítni, ami helytálló.
2018. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!