Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerul jelenleg a...

Mennyibe kerul jelenleg a legolcsóbb elektromos auto?

Figyelt kérdés
esetleg a fiat 500as az?
2018. aug. 11. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Peogeot (jól írom) Ion.
2018. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát gondolom nem a leges legolcsóbbra gondolsz, mert ilyen pici akármik vannak 1 millióért is. Ami viszonylag olcsó és megéri megvenni az a renault zoé.
2018. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen 9-10 milliótól indulnak ezek a városi kis elektromos autók. Most még nem túl olcsóak...
2018. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha fel kell tenned ezt a kérdést valószínűleg nem engedheted meg magadnak, hogy elektromos autót vegyél.


Akkor tudsz megengedni egy autót ha kitudod fizetni a teljes éves nettó jövedelmednek maximum a feléből.


Az persze más kérdés, hogy van olyan, aki a havi fizetésének a felét elkölti a lízing törlesztő részletére, hogy villoghasson egy audival :D.


A használtautok.hun nézz körbe. Még teljesen új szalon autók is vannak, szóval megtudod nézni pontosan mi mennyibe kerül.

2018. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Akkor tudsz megengedni egy autót ha kitudod fizetni a teljes éves nettó jövedelmednek maximum a feléből."


Ez érdekes... Akkor ezek szerint én csak egy jobb biciklit, vagy használt motort engedhetnék meg magamnak... Ugyan hagyományos autóm van, de ennek ellenére, sosem voltam még gondban mikor a márkaszervizben ki kell fizetni a szervizszámlát. A benzinkúton se szoktam sose gondolkodni, hogy alapot, vagy prémiumot tankoljak.

Elgondolkoztató... Ezek szerint egy átlag alsó-középkategórás közepes felszereltségű autóhoz, mondjuk egy új Fosucfoz, Golfhoz, vagy Astráhozm ami olyan 5-6 millió, közel egy miniszteri fizetés szükséges. De egy alap 3 milliós Daciához, Ladáshoz is nettó fél millós fizetés szükségeltetik.

Egy legolcsóbb új elektromos városi autóhoz, havi nettó 1,6 milliós fizetés kell.

Érdekes számok. :)

2018. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5# Igen érdekes. Az ugye tudod, hogy a "kitudom fizetni" nem egyenlő a "megengedhetem"mel?


Meg ez inkább azoknak számít, akik okos pénzügyi döntéseket akarnak hozni.


Az átlag autó az értéke 60%át elveszti az első 5 évben. Szóval mondhatni nem okos pénzügyi befektetés, de szükséges sok esetben, ezért szokták sokan ehez a "szabály"hoz kötni magukat.


Persze ha nem akarod az anyagi helyzetedet jobbá tenni és fejleszteni magadat, akkor ez rád nem érvényes. :) Nyugodtan vegyél akármit.

2018. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 5# Még annyi, hogy a legtöbb magyar nem hoz okos pénzügyi döntéseket, szóval mért gondolod, hogy te külömb lennél?
2018. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem írtam ilyet, hogy különb lennék nálad, vagy bárkinél. Felnőtt emberek vagyunk, mindenki arra és annyit költ, amire és amennyit szeretne. Nem állt szándékomban vitatni a dolgot, csak "hangosan" elgondolkoztam a meglepő számokon.
2018. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# Én csak azt mondtam, hogy ez pénzügyileg a normális döntés. Ha ugyan abban a helyzetben akarsz megmaradni életed végéig akkor nyugodtan költsd úgy a pénzed ahogy akarod. Nem mondtam, hogy nem lehet, csak nem okos döntés.
2018. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!