Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kartergáz jelenség?

Kartergáz jelenség?

Figyelt kérdés
Márkától és típustól függetlenül kérdezem csak, hogy olyan létezik benzines autónál meleg motornál van kartergáz, de a kipufogón nincs kék füst, és az olajhoz sem szagol hozzá egyáltalán?

2018. aug. 11. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szelepszár szimering mellett is feljuthat tudtommal.
2018. aug. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamennyi kartergáz az új autóknál is van. A gyűrűk se tömítenek 100 százalékosan és a forró olajból is szabadulnak fel gázok. Nem véletlenül van olyan hogy kartergázcső.
2018. aug. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

A kartergáz az az, amikor az égéstermék átjut a dugattyún, meg a gyűrűkön keresztül a karterba.

Vagyis leveszed az olajbetöltő sapkát, és onnan jön majd a kipufogófüst.

Az olajfogyasztás sokminden függvénye lehet, nekem van most egy 395 ezer km-t futott túródízel opel, és azért nincs neki olajfogyasztása lógó turbóval, meg kopott motorral, mert úgy vezetem, mint egy vén fsz.

1500-nél nem pörgetem jobban, és elég sűrű olajat raktam bele.

kb 6000km-en alig fogyott az olajból.

De 5-30-as olajjal, egy géppuskalábú sofőrrel lehet, megzabálna 2000-enként 1 litert.

2018. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké de ha már a kartergáz az olajbeöntőn jön akkor az legtöbbször azt szokta jelenteni hogy el van dugulva a kartergáz elvezető cső. Ez se jó jel de nem biztos hogy nagy bajt jelez.

A tömítettséget a kompressziómérővel mérjük mert az ad pontos és egyértelmű visszajelzést. Benzines otto motoros autónál nyilván a gyertyák helyén és dízel üzeműnél a porlasztócsúcsok helyén. Pl vásárlásnál ha hozzájárul a tulajdonos akkor ajánlott is elvégezni. Ezt most nem okoskodásként hanem mert így kapunk pontosabb képet. Ennél az autónál is jó lenne egy ilyen mérést végezni.

2018. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!