Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A trip computeren mit jelenten...

A trip computeren mit jelentenek ezek? Hogyan lehet resetelni?

Figyelt kérdés

Van egy 1.2 ELX Fiat Punto-m,2000-res évjárat.Mit jelentenek ezek:

[link] Elvileg ez lenne a fogyasztás.Ez hogy jött ki,vagy hogyan kapom meg a 100km-re eső fogyasztást?


[link] Ez lenne a menetidő?


Hogyan lehet ezeket resetelni?Neten keresgéltem de nekem nincsen a bajusz kapcsolón "trip" gomb.


Ezek a gombok vannak rendelkezésre:

[link]


[link]


(A hibakódok a gyújtás miatt van)


Köszönöm előre a válaszokat.

18F



#Fiat Punto #trip computer #computer reset
2018. aug. 16. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A trip gombot folyamatosan kell lenyomva tartani pár másodpercig aztán egy "trip reset" feliratot követően nullázódik az összes adat. Ez egy régebbi Punto az ablaktörlő kar mögött lévő gombbal leget végrehajtani. Az újabbakon lehetséges az ablaktörlő kar oldalsó peremén nullázni.


Igen az a menetidő.


A számítógép által mért fogyasztási adatok csak akkor pontosak ha indulás előtt a korábbi bejegyzett adatok törlésre kerülnek, minden más esetben valótlan adatot mutat a sok információ miatt.


Az index kar mögött lévő gombon pedig a tompított fényszóró beesési szögét lehet állítani, ami a képen szabálytalanul 2 fokkal buktatva van. Erre a szintre már akkor van szükség, amikor az utastér telített figyelembe véve a szállítható személyek számát, plusz csomagokat szállít a járművel. Vissza kell állítani 0 állásba, amennyiben helyesen vannak beállítva a lámpák nem fog vakítani.

2018. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Mindjárt meg is próbálom.

A fényszórósat tudtam,az azért van kettesen mert pont az a megfelelő szög.


Köszönöm a választ. :)

2018. aug. 16. 12:11
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm első válaszoló.Sikerült :)


Ment a zöld pacsi.Már "csak" 3 kérdés :D


Az eggyik hogy a A Trip és a B trip mi?Úgymond fiókok amelyek mérik hogy az adott fiókban mennyit mentek?


A második hogyan lehet ezeket az A és a B tripet nullázni?


A harmadik hogy hogyan lehet ezek között váltani?

Mert neten keresgéltem,de nem nagyon értek angolul. :/

2018. aug. 16. 12:25
 4/11 A kérdező kommentje:

*Elfelejtettem a képeť*


[link]

2018. aug. 16. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:

A trip A a teljes utat jelenti, a trip B pedig a megtett utat. Utóbbi butított például nem jelzi ki az A-val ellentétben, hogy a kocsiban lévő üzemanyag meddig elég. Röviden az előbbi mindent mér, az utóbbi csak pillanatnyi dolgokat. A trip B kikapcsolható ha nincs rá szükség, ez nálam is ki van kapcsolva.

Váltogatni közötte a trip gomb rövid megnyomásával lehetséges. Nullázni pedig ugyanúgy kell őket, csak azon az oldalon kell állnia a számlálónak, amelyik éppen tervben van.

2018. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A fogyasztást még ilyen régimódian számolja az autó.

19,4km/L


Tehát 1 literből ennyi mész el. Ha a 100-at elosztod 19,4-el, akkor megkapod a 100km-re vetített fogyasztást.

2018. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az A trip azt mutatja, hogy mennyit mész még el a tankban lévő benzinnel.


Kell a kocsihoz kezelési könyv?

2018. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor jól tudtam hogy azt el kell osztani százzal :D :D

Van online útmutatója?

2018. aug. 16. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Írj privátban mail címet és elküldöm.
2018. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
írtam
2018. aug. 16. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!