Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan oldjam meg a biztosításom?

Hogyan oldjam meg a biztosításom?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2001 es Polo tulajdonosa vagyok két éve..Rendszeresen fizetem a biztosítást. Első évben évi szinten 80.000,- utóbbi évben 60.000,-Re csökkent.


Új (használt) autót vásárolok amit a jövő hét folyamán el is hozhatok úgy néz ki. Viszont a jelenlegi autó még eladás alatt van... És a másik probléma, hogy az autó foglalózása napján koccantam egy másik autóval amit a biztosítómnál jelentettünk.


Kérdésem, hogy járnék legjobban a biztosítást illetően? Mire számítsak a jelenlegi biztosítást illetően? mennyivel emelkedhet a díja? illetve most párhuzamosan fizessek két autóra biztosítást míg nem sikerül eladnom?


2015 ben szereztem meg a jogosítványom (23 é. lány). Létezik olyan biztosító ahol nem kell ennyire horror összeget fizetnem? :( nem szeretnék százezreket fizetni .


A segítő válaszokat, megoldásokat, tippeket előre köszönöm :)



2018. aug. 23. 09:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Netrisken a legolcsóbb is 120.000,-Ft :(
2018. aug. 23. 10:09
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha kifizeted az általad okozott kárt, akkor szerintem annyira nem lesz horror. Egyébként azzal jársz a legjobban, ha családon belül átadod üzembentartóira, és az ő nevére megy a bizt. Vagy az egészet átiratod családon belül.


Nekem volt egy koccanásom, alig történt kár, de kicserélték a lökhárítóját, 70k volt kb, azt hiszem ennyi állt a papíron, nem fizettük ki, és az évi 46 helyett 150 lett kb a biztosítás...

Elhiszem, hogy kárt okoztam, de nem hinném, hogy ennyit jelent...:D

2018. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uh... basszus az rohadt sok!


Hát már bementünk a biztosítóhoz, ugyh azt majd ő fogja intézni. Muszáj volt mivel az új autó miatt anyagilag nem tudtam lerendezni máshogy a csajjal.


Az lehetséges egy jó opció hogy eladom a jelenlegi autóm nyilván felmondom a biztosításom.


Az uj autóm pedig mivel a fele banki hitelből lesz ezért a bank nevén lesz és édesapámat jelölném meg üzembentartónak?


Gondolom A0ból indul igy is az autó?


Viszont igy édesapám második autója lenne.. Van ebből neki valamilyen hátránya?


Nyilván a csekket én fizetném.

2018. aug. 23. 10:47
 4/14 anonim ***** válasza:

"illetve most párhuzamosan fizessek két autóra biztosítást míg nem sikerül eladnom?"


Igen. És a második autóra a bónuszodat sem tudod érvényesíteni, csak akkor ha eladtad a másikat. Addig az újabb autóra A00-ba leszel sorolova.

Én is pont így vagyok most ezzel. 2000 óta vezetek, még csak koccanásom se volt. Az egyik autóm B10-ben van, a másik A00-ban.

2018. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért lesz a bank nevén? Autóhitelt vettetek fel? Mert személyi kölcsönt, szabad felhasználásút, fix kamat x évre, akkor a tiéd az autó, és nem tartozol a banknak ilyenekkel. Tiéd a törzskönyv, stb.
2018. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem szabad felhasználású.

Autószalon által intézett merkantil bankos gépjárműkölcsön.


Abban az esetben ha saját nevemben kötöm a második biztosításom az új autóra A0-val. A károkozás miatt már elve drágábbat kalkulálnak nekem esetlegesen egy másik biztosítónál vagy a kettő biztosítónak semmi köze egymáshoz?


Illetve most két év biztosítás után ugyanúgy A0-ra esne vissza a bónuszom? Ha igen akkor a díjemelkedés is csak jövő évtől lenne érvényben?

2018. aug. 23. 12:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz olyan opciót, hogy a bank a tulajdonos, te kéred és fizeted a kölcsönt (tehát te vagy a szerződő), de apád az üzembentartó...

Illetve ha mégis ő lenne, és te újra kárt okozol (ugye az ő nevén lévő biztosítással), akkor a másik kocsija KGFB-jén is meglátszódik...


Nem tudom, hol lakhatsz, és mennyi idős kocsit veszel, de nekem pl A0-ra egy 9 éves 95 LE kocsi lett volna 45ezer baleseti adóval együtt. 34 vagyok, 10 éves jogsival, BP agglomeráció (ami növeli a díjat). Nem hiszem, hogy csak a jogsi harmadolná a díjat...

2018. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
23 év, 3 éves jogsi, 7 éves 1.4 autó, vidék
2018. aug. 23. 13:07
 9/14 A kérdező kommentje:

Szóval új autóra (is) kötök biztosítást. A0-VAL.


Itt nem nézik az okozott kárt a másik biztosításomat illetően? Minenhogy A0 val indulok és legrosszabb esetben a másik szerződés felmondásával (amint eladom)nem kapok semmilyen bónuszt a károkozás miatt..

2018. aug. 23. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:
A bónuszod csökkenni fog 2 kategóriát, illetve ha A0-ban, vagy A1-ben voltál, akkor M1-be fogsz kerülni. Ezt nem tudod megúszni, másik autóra is ennek figyelembe vételével kötik az új biztosítást. Esetleg úgy lehet mégis kijönni belőle ha legalább 1 teljes biztosítási évig (nem egy naptári év, annál több) nincs biztosítás a neveden. Kérdezd meg a biztosítódat, hogy mennyire lesz durva a helyzet forintálisan. Ugyanis nem biztos hogy érdemes "trükközni". Matekolni kell és dönteni, hogy melyik a jobb megoldás. Persze az is opció, hogy kifizeted a biztosítónak azt a pénzt amit a sértettnek fizettek ki. Persze ha kisebb bajról van szó akkor ő nem biztos hogy megjavíttatja az autóját. Ha meg nincs javítás akkor nem fizet neki semmit a biztosító. Ha érted mire gondolok..
2018. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!