Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima szívó 1.6 vagy a turbós...

Sima szívó 1.6 vagy a turbós 1.4es motor jobb általánosságban?

Figyelt kérdés

Golf 6ról lévén szó. Az 1.6-os ugye 102 lóerős, a turbós 1.4es pedig 122 LE. Ahogy a lóerő megadja, látszódik, hogy a kisebb köbcentis, 1.4-es motor az erősebb.


Viszont hosszútávon melyik a megbízhatóbb? Turbó nem hajlamos arra, hogy befuccsoljon?


Megbízható használta autót szeretnék venni.



2018. aug. 24. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A turbos feltöltött motort elő kell melegíteni használat előtt,ugyanígy a használat vége után alapjáraton járatva visszahűteni.Ha ez megvan akkor örök életű.
2018. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát a turbós egyértelműen jobb, a megbízhatóságról már lehet vitázni. A TSI motorok nem a legjobbak, viszont erről a konkrét változatról, azaz a 122 lóerős 1.4-ről nem hallottam még rosszakat (fórumokon jártas vagyok), úgyhogy bátran ajánlom.
2018. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előmelegítés alatt mit értesz, kedves első? Úgy, mint pl télen egy dízel autót, percekig?


Csak mert ilyen ülj és vezess autóra gondoltam, amivel nem kell bajlódni induláskor.

2018. aug. 25. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,pontosan.
2018. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ülj és vezess autó nincs. A szívómotorokat is illik 10 fok alatt egy percig járatni, hogy az olaj szétkenődjön a motorban. Az az egy perc pont arra elég, hogy bekösd az övet és rakj valami zenét, esetleg kinyisd a kaput.
2018. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!