Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használtautót vegyek...

Milyen használtautót vegyek erre a munkakörre?

Figyelt kérdés

Fél-egymillió forintot szánnék rá, esetleg kicsivel többet. Egyedül, néha másodmagammal mennék városok között, városban, kisebb részben pályán (Bp és környéke). Napi átlag 60 km-t. A fő feladata ez volna, ezen felül néha bevásárlás kettőnknek. Tehát előny a kis méret és fogyasztás, de persze negatív túlzásokba sem akarok esni, főleg nem a megbízhatóság kárára.


Az első fő kategória, amit kinéztem ehhez, azok a japán kompaktok voltak (bár a kompakt nem erős feltétel), mert keveset fogyasztanak, sok helyre parkolhatóak, viszonylag megbízhatóak ennyi idősen is, és korrekt áron javíthatóak. Eredetileg 8. generációs Honda Civic lett volna a szívemben, de rájöttem, hogy 1 millió alatt általában csak valamilyen ki- vagy ki nem mondott problémával rendelkezőeket árulnak. Szóval kezdek róla letenni (kivéve, ha valaki itt rábeszél, hogy márpedig mindenképpen megérné kicsit többet gyűjteni rá :) ).


Második kategória a német szintén kompakt, avagy nem kompakt autók lennének. Opel (G Astra), Volkswagen (Golf IV) stb. Ahogy nézegettem, lehet venni ennyi pénzért kora kétezres évekbeli BMW 3-ast is, nem indokolatlanul erős motorral persze.


Mivel feltétel, hogy a lehető legkisebb eséllyel hagyjon cserben, és mivel nem sokkal drágább és fogyaszt többet, és nem utolsó sorban kényelmesebb, megbízhatóbb és szebb is, megérné akár egy ilyenre beruházni?


Egyébként minden tanácsot szívesen fogadok, nem értek olyan jól az autókhoz.


Korrekt ajánlaton kívül jöhet olyan tanács is, amivel könnyebben tudom szűkíteni a kört. Pl.: "Mindenképpen legyen/Semmiképpen ne legyen [...]"


Köszi előre is!



2018. aug. 28. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehát azt írod hogy a japán autók 500 ezer és 1 millió között rosszak de egy német autó valószínűleg jó lesz ennyi pénzért? Nem hinném. Inkább egy japán ennyiért mint egy német. Még a kimondatlan problémájával együtt is. Egy használt autó se tökéletes. Azért az az áruk ami.
2018. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthetően fogalmaztam. Nem írom, hogy a japán autók összességében rosszak ennyi pénzért. Tudom, hogy megbízhatóak, jó a fogyasztásuk, szervizben pedig valószínűleg előnyben vannak.


Azt írtam, hogy az említett Honda példányok nagy többsége ennyiért általában esztétikai vagy motorhibás, és inkább 1.5 milla körül kezdődnek a jobbak.

2018. aug. 28. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Bmw e46/e36 compactot,illetve 4-es golfot,g-astrat ajánlom,nekem most jelenleg egy e36 316i compactom van,nagyon megbízható kis kocsi,a fogyasztása se túl sok (5,5-7l-ig a körülményektől függ),ha taposni kell,akkor is megállja a helyét,a kis kasztnit könnyedén repíti az 1,6 és a rakodási hely nagy benne,ha egyedül,vagy ketten utazol akkor tökéletes,parkolni is egyszerű vele,meg konfortos nagyon,ezelőtt egy 1,6sr négyes golfom volt azt is szerettem kb ugyan olyan volt,mint ez a bmw,de sajnos a hátulját totálkárosra törték:(
2018. aug. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 millióért már Golf V-be is bele lehet kóstolni, megfontolandó.

De 800.000 körül igen jó állapotú dízel Golf IV-t vagy Astra G-t kapsz. Ezek olcsón fenntartható, megbízható autók.

2018. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdemes még manapság akkor dízelt venni?
2018. aug. 29. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!