Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jó döntés egy ilyen autó...

Mi a jó döntés egy ilyen autó vásárlása esetében?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem egy kocsit, de sajnos átvertek.Bár a legjobb ha úgy mondom,hogy átvertem magam.

Egyetlen hibája volt az autónak, az pedig a kuplung.Magasan fog, cserére érett, ám még van benne valamennyi.

Ennek tudtában vettem meg a kocsit.

A kuplungcserét belekalkuláltam a költségvetésbe, de két szerelő is váltócserét javasol mert hogy az is szar és szerintük drágább lenne a felújítás.

Semmi sem utalt váltó hibára, nagyon jól, és könnyen veszi az összes fokozatot, de a váltócsere megdobná a büdzsét olyan 250 ezer forinttal, plusz a kuplung.(amire mondjuk megvan a pénz)

A helyzet,hogy ez most sok lenne így hirtelenjében.Mondhatom úgyis,hogy jelen pillanatban nincs erre pénzem.

Nyelestengely csapágy problémáról van szó, és mára valóban hallani is ahogy búg amíg ki nem nyomjuk a kuplungot, ez a jelenség eddig nem volt.Nem tudom,hogy az eladó tudott e róla, lehet,hogy nem (magánember volt)


Mindkét szerelő hasonló árat mondott, és igazából azon kell elgondolkoznom,hogy megéri e megcsinálni.Ha meg lenne csinálva akkor lenne egy mondhatni hibátlan autóm, "új" váltóval,új kuplunggal.

A másik opció amin gondolkozom,hogy még használom egy pár hónapig, és aztán eladom a fentebb leírt hibákkal.

Nyilván soha sem fogom visszakapni az árát, alsó hangon egy 150-200-at elbukok.

Viszont akkor nem kell ráköltenem 400-500-at.


2018. aug. 29. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ömm,


Az nem opció, hogy a kuplungot kicserélteted aztán majd rá a váltót, ha lesz rá pénz?

Avagy a "rossz"(??) váltó tönkretenné az új kuplungot?

2018. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki?

Erre szakosodott cégek 80-90 ezerért csinálják kuplung cserével, olajcserével együtt.

Időpont egyeztetés után megvárható a váltó javítás.

Nem érdemes elhúzni a dolgot mert hamar javîthatatlaná válik a váltó. ...és az tényleg sokba lesz.

2018. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy csapágy miatt akarnak váltót cseréltetni veled?

Bele ne menj!

2018. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aztán lehet hogy nem is az a csapágy búg. Meg aztán lehet hogy te is csak azért hallod mert bedumálta neked a két szerelő. Mert fura hogy addig semmi gond nem volt és csak utána kezded hallani. Nekik az a jó ha minél többet keresnek egy autón és nem túl szemérmesek ebben az autószerelők. Teljesen kézenfekvő hogy megszereltetik veled a váltót is.

Kérheted hogy csak a kuplungot cseréljék. Azzal el is van intézve. Hülyeség lenne emiatt azonnal pánikba esni és eladni.

Ha annyi ezresem lenne amennyiszer már engem is hülyítettek akkor már milliárdos lennék.

2018. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!