Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros egy benzinesnek...

Mennyire káros egy benzinesnek, ha "dieselesként" vezetem?

Figyelt kérdés
Eddig csak dieselest vezettem és lejtőn/elindulásnál mindig csúsztattam a kuplungot. Benzinest vezetve nehézkes az elindulás és főleg az, hogy ha egy lejtőn megállok, akkor ne guruljak hátra.

2018. aug. 30. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyi károd lehet, hogy lefulladsz, vagy nekigurulsz valaminek :)
2018. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
Ha 1500-nál elváltod azt se fogj szeretni....főleg hosszú távon....
2018. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olajnyomás nem igen van,(ez nem igaz így) mert nem 1500as fordulatnál való váltáshoz optimalizálták.

Olaj nélkül gyorsabban kopik.


Mivel nyomatekszegeny a motor, ezért többet fogyaszt, hogy képes legyen menni.

2018. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen olajnyomásról írtok???
2018. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"lejtőn megállok, akkor ne guruljak hátra"


Nézőpont kérdése, de szerintem emelkedőn való elindulásra gondolsz. Nos a benzines motor nem olyan nyomatékos mint a dízel, ezért magasabb fordulatszámon kell elindulni vele, főleg emelkedőn és a kuplungot is kissé tovább kell csúsztatni. Dízelből átülve szokatlan, de kis gyakorlással meglesz a szükséges rutin.

2018. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
34%
Arról az olajnyomásról ami alapjárati kínoztatas közelében nem épül fel rendesen,emiatt fénysebesseggel kopik a motor......
2018. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, benzinessel lejtőn is könnyű elindulni.
2018. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* De emelkedőn se nehéz... Kezdőknek megtanítják az oktatásnál, hogy kell emelkedőkön elindulni. Ennek semmi köze milyen autó.
2018. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=MP3TFaGgs98

Egyébként meg benzinesnek kicsit magasabb fordulaton van meg az ereje. Elindulásnál (főleg emelkedőn) 2ezer felett kezd el egyáltalán szóbaállni veled...

2018. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!