Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veletek is megtörtént? Sikeres...

Veletek is megtörtént? Sikeresen levizsgáztam forgalomban. Vettem egy autót és egyszerűen nem érdekel, kerülgetem, nem merek vele elindulni, félek hogy lefulladok, nem tudok elindulni, stb.

Figyelt kérdés

Pedig minden vágyam az volt hogy jogosítványt szerezzek.

Ennyire stresszelnék?


2018. aug. 30. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire szorongsz. Amikor először vezettem úgy, hogy senki nem ült mellettem, nekem is furcsa volt, igaz én élveztem. De megértelek.

Kérj meg valakit, aki tud vezetni, hogy kísérjen el néhány körre. Jól fog jönni az átmenet, hogy az anyósülésről ugyan irányítani nem fogják helyetted az autót, de mégse vagy tök egyedül.

2018. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem természetes állapot.

Kisebb-nagyobb izgalom mindenkiben ott van, amikor kezdő vezetőként, egyedül, az oktató segítsége nélkül kell tovább tanulni (mert sok még a tanulni való), de az nem normális, hogy csak nézegeti a meglévő autót, bele sem ül...

Myilván negy egy nagyvárosi csúcsforgalomba kell rögtön kimenni, sokat kell még gyakorolni, de bele kell.ülni abba az autóba - vagy nem is érdekel a vezetés.

2018. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hat en nem tudom, de nekem a nejem megkapta a jogsit, masnap mar Munchenben koricalt egyedul :-D amugy nem noalis az ennyire szorong
2018. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,vegyél magadon erőt,először ne menj messzire,és bíztasd magad.
2018. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első pár út az elég furcsa, és jól mondták, hogy sokat kell még tanulni. Én is azt javaslom, mint első, hogy valaki üljön ott melletted. Akár egy tapasztalattal rendelkező személy. Nekem apám ült ott első pár vezetésnél, akinek jó pár év rutinja volt már akkor is. És néhány szituációban még kértem a segítségét. Igaz, ráébredtem, hogy az autó irányításába már nem tud belenyúlni (ugye ez nem oktató autó, hogy legyenek pedálok az anyósülésnél), tehát az autót egyedül én irányítom. Aztán nyilván egy idő után egyedül kezdtem el vezetgetni. És gyakoroltam a szituációkat. Az első időkben azért nem ment minden simán. De idővel beletanultam a dolgokba. Mást te se tudsz tenni, mint gyakorolni. Hosszú idő még, mire mindent megtanulsz. Egyszer olvastam valahol, hogy a jogosítvány még nem azt jelenti, hogy tudsz vezetni, hanem azt, hogy most már egyedül gyakorolhatsz. És tényleg így van. Szóval nyugodtan ülj be az autóba, és menj. És egyes helyzetektől én is stresszeltem eleinte. De mindig beleálltam ezekbe a helyzetekbe. És egy idő után már elmúlt a stressz is, amikor rájöttem, hogy simán meg tudom oldani. :)
2018. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást. :)
2018. aug. 31. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!