Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amíg nem éri el a kopásjelzőt...

Amíg nem éri el a kopásjelzőt a gumi addig nem cserés?

Figyelt kérdés

Lehet fura a kérdés ezert rövid magyarázat

Vettem egy felni garnitúrát gumival de nagyon közel van koptatóhoz a gumi (6 éves gumik ) tehát a logikus kérdés amíg nem éri el a jelzést addig biztosan jó a gumi ? Dunlop nem kínai gumi ha ennek van jelentősre



2018. szept. 2. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Gyakorlatilag tökmindegy, hogy kínai vagy nem, ez egy 6 éves gumi. Jó érzésű ember ilyet nem tesz fel a kocsira, vagy nagyon max ilyen futkározós, városban száraz hómentes időben használt kocsira.

Ennél az is sokkal jobb lenne, ha bemennél a Tescoba, vennél ott gumit a kocsira és azt tetetnéd fel.

2018. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

hogy nem kínai, abban ne legyél biztos. Ez már egy rendesen le(el)használt gumi, de ha csak hat éves, akkor még egy szezont(na két szezont) kibírna..de ha látszik a kopásjelző, akkor bizony csere...nem véletlenül égetik bele.


amúgy jó a gumi, főleg ha látnánk a mintázatát.

2018. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Azért a 6 éves nem olyan nagy dolog. Nekünk 7 éves gumi van, egyidős az autóval, és köszöni szépen jól van. Nem keménykedett meg, nem repedezett meg, és bőven van rajt minta, mert 30 ezret futott az autó. Nyilván nem mindegy, hogy hogyan volt tárolva a gumi, mert van olyan ennyi idős gumi, amit én sem tennék autóra.
2018. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy 6 eves nem jelent semmit. Feltehetoleg semmi baja. A kopasjelzoig mehetsz vele, volt valahol a neten egy komolyabb teszt az ilyen modon kopott gumik nem voltak rosszabbak az ujaknal. A lenyeg a kopasjelzonel allva mar csere, illetve azert a 10 eves kor utan is csere kiveve ha kis repedesek jelennek meg rajta pl 6 evig minden nyaron a napon allt.
2018. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Nálam nyáriban pont a 6 év az a határ, amikor bármilyen jó a mintázata, csere.

A kopásjelző a jogszabályban előírt 1,6mm-t jelzi, de elavultnak tartom, már rég emelni kellett volna 3mm környékére. Gondolj bele, esőben tekersz a pályán, mennyi vizet képes elvezetni egy 2mm-s mintázat?

Természetesen ne legyünk satu egyszerű gondolkodásúak, lehet vele közlekedni, ha szr a gumi akkor lassan kell menni és megoldottad, de kérdés hogy megéri-e szenvedni vele?

2018. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek alapján még a téli szezonig el megy ez nekem megy nyugodtam utánna meg már úgy is csere
2018. szept. 2. 12:00
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

5os nem tudom nem ertek hozza. A michelin az eunak direkt kervenytbirt es tesztekkel.tamasztotta ala hogy 1.6mm tokeletes. Ez fenn is van a neten.


Nem igazan teszteltem gumi abroncsokat nincs tesztpalyam se felszerelesem, de ha 1.6mm ig jo akkor addig kell hasznalni mert tetszik vagy se de a kornyezetet kimelni kell.

2018. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7:


A környezetvédelem is fontos, de a biztonság fontosabb. Ha valaki úgy ítéli meg, hogy számára 3 mm-ig biztonságos használni a gumit, akkor ő használja addig. Nem véletlen, hogy sok nyugat-európai országban 3 mm-es profilmélység alatt már nem szabad használni a gumikat.

2018. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy hány milis vagy hány éves az abroncs mindaddig, míg az adott használat mellett biztonságos. Hogy biztonságos-e azt pedig neked kell érezned vezetés közben. Az 1,6-3-4mm ill. 5-7 év azok számára megnyugtató fogódzkodó, akik nem tudnak/akarnak foglalkozni a kérdéssel.
2018. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Majatom ***** válasza:
50%

Egy gumit két ok miatt szoktunk leselejtezni, az egyik, hogy elkopik a futófelület, a másik, hogy öregedés miatt kirepedezik.

Az első ellenőrzésére ott van a kopásjelző, a másodikat meg úgy ellenőrizzük, hogy leengedett állapotban meghajtjuk a gumi oldalát, és úgy nézzük, hogy repedezett-e.

Nekem volt olyan, hogy életmódomból adódóan (helyben dolgoztam) a téli szettet 8 évig használtam mielőtt lecseréltem, és még akkor is 5 mm-es volt a futófelület, de ki volt repedezve az oldalán.

2018. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!