Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntettek, hogy nem vettem...

Megbüntettek, hogy nem vettem autópálya matricát. Nem én vezettem akkor az autómat, hanem egy ismerősöm. Ki tudom -e kérni a felvételt, azaz a fotót?! Ha igen, azt hol kell? Mi látszik rajta? Látszik ki ült a volánnál, ki volt a sofőr?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az autópálya felügyelet a hunyó az ügyben, hanem te és az ismerődőd.

Nem is érdeke4s ki vezette az autót, rendszám alapján azonosítják be, és a tulajdonosnak (üzemben tartónak) postázzák a csekket.

Intézzétek el egymás között, és ne add kölcsön az autót ismerősnek, kivéve, ha biztosan tudod, hogy nem ver át.

Tilosban parkolás, jogosulatlan autópálya használat miatt büntetést nem lehet azzal kimagyarázni, hogy nem te vezettél.

2018. szept. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
100%
Okulásul a későbbiekre: idén január 1-től a díjköteles útszakaszra való felhajtás utáni 1 órában még díjmentesen megvásárolható a matrica.
2018. szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek a kamerák nem totál képet készítenek, hanem a rendszámot vizslatják. Nem azt nézik, hogy ki vezette, hanem azt, hogy ahhoz a rendszámhoz tartozó jármű igénybe vette az autópályát.

Tehát felesleges jópofizni, nem hat meg senkit. A rendszám tulajának küldik a büntit, vagy ha van, akkor az üzembentartónak.


Jobb azonnal fizetni, mert baromi gyorsan duplázódik a büntetés.

2018. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
Ezt csak egyetlen esetben tudnad kivdeni azzal,higy nem te vezettél,még pedig ha lenne egy kölcsönadási szerződésed ezzel az ismerősöddel!de gondolom nincs.......igy aztan fizethetsz
2018. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom tudod ki vezette az autót. Elkéred tőle a pénzt, és kifizeted a magad nevében. Ha meg nem akarja kifizetni, az elég szomorú, erre már nem írok módszereket, de lenne egy-két ötletem.
2018. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 milyennevettaláljakk válasza:

Nagyot tévedsz!

Autó bérbeadással foglalkozunk, és nem hatja meg a NÚSZ-t hogy hivatalos aláírt bérbeadási szerződésünk van.

Nem lehet továbbküldeni a csekket, így ha nem kapom meg a pénzt saját zsebből kell becsengetni.

Egyébként felháborító az eset, és etikátlan, de hát mit is várunk egy állami ügyekben eljáró magán cégtől...

2018. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!