Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem áll be az autóm üzemi...

Nem áll be az autóm üzemi hőfokra, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Adott egy 1991, Golf 3 1.9 TD, teljesen gyári. A műszerfalon lévő órán soha nem áll be 90 °c-ra a hűtővíz, cseréltünk benne termosztátot akkor is 70-75 közé áll be mint a régivel, viszont most megnéztem a régit egy tál vízbe és kb 90 előtt nyit normálisan, most akkor mi rossz?

2018. szept. 3. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A hűtőventilátor nem megy folyamatosan?
2018. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tartom kizártnak hogy a vízhőfok mérő hibája is lehet, hogy eltérő értéket mutat a valóságtól. Lehet hogy csak kalibrálni kell, vagy újat beszerezni, de első körbe keressetek olyan embert aki letudja tesztelni mennyire pontos értéket mutat, mielőtt beruháznátok egyet, mert lehet teljesen felesleges, és pénzkidobás. Egyébként nem kell 90 fokos víz, ha 80-85 fokot eléri az vígan megfelel már. Ez a 70-75 nem a legjobb, téli hidegben elfogadhatóbb, de egy hosszabb út alatt akkor is fel kell menjen 85 fok körülire egyébként.

De lehet még hőgomba is.

2018. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyszer kb 5-6 km keresztül mentem vele 140-el, hirtelen megálltam és hagytam alapjáraton járni a motort, akkor ment fel 90-re es akkor az egyszer kapcsolt be egész nyáron a ventillátor, illetve akkor a ventillátor tudta tartani a 90-et.
2018. szept. 3. 18:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Illetve lementem vele balatonig, égető napsütésben és egész úton tartotta a jól megszokott kicsivel 70 ˙c fölötti hőmérsékletet (innen balaton 200 km)
2018. szept. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!