Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak kattog az önindító?

Miért csak kattog az önindító?

Figyelt kérdés

Mai nap kicsereltem az akksi sarukat illetve újra kabeleztem az önindító környékét. Azután tök jól indult 2x, azt hittem ez volt a baj, de ugyan azt csinálja mint régen, csak kattan egyet. Mi lehet a gond? Megragadt az önindító?

Szénkefék most lettek nem rég cserélve. (Golf 3 1.9 TD)



2018. szept. 5. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Többnyire a mágneskapcsoló hibája okozza.
2018. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha kattog akkor nincs szufla az akksiban.
2018. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az akkumulátor jó és fel van töltve, akkor elb. valamit a kábelezésnél. Kizárásos alapon más nem lehet.
2018. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd át önindítónál a kábelezést, én jártam úgy hogy egyik kábel lecsúszott és emiatt nem akart tekerni. De olyan hibám is volt hogy maga az önindító behúzó mágnestekercse adta meg magát, vettem egyet bontottan ideigleneset azzal nem volt gond, közbe a meghibásodott önindítót felújíttattam, amit visszaszereltem és hibátlan azóta is. A srác aki csinálta a felújítást javasolta hogy az önindító kábeleket is cseréljem ki, illetve időnként ellenőrizzem a kábelek csatlakozását, meg néha nem árt kontaktisztítóval megpucolni. Olyan javaslatot is kaptam ismerőstől hogy időnként elég kipucolni az önindítót, és újra zsírozni mert az is segíthet, bár nem tudom.

A bontott önindító amit ideiglenesen vettem az autómhoz az félre van téve arra az esetre hogy ha probléma van és sürgősen kell az autó egy gyors cserével megoldható legyen az indítása.

2018. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!