Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelnin, a lakk felületét...

Alufelnin, a lakk felületét az apróbb karcokat hogyan érdemes javítani?

Figyelt kérdés

Amíg nem kapok padkát, nem akarom javítóshoz vinni, itthon hogy tudnám megoldani?


Tapasztalatok érdekelnek, a neten én is tudok keresni.



2018. szept. 6. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Polírozni lehet, ugyanúgy mint az autót. Az szebbé teszi a karcos felnit.
2018. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy otthon nem érdemes szórakozni vele. Főleg, ha aprók a karcok, ha valamit nem jól csinálsz, jobban el lehet rontani, mint volt. Egyébként is, ha rendesen meg akarod csinálni, a gumikat is le kell szerelni, és itt máris egy akadályba ütközöl.
2018. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ ilyen padkanyomokkal a felnijavító ki fog röhögni és elhajt majd. Ezt én is végigjártam. Neki az a sérülés ha hegeszteni, vagy minimum görgőzni kell a felnit.

Az ilyen felületi sérülésekkel a fényező foglalkozik. Az előző autóm egyik felnije is ilyen volt. Ajánlottak fényezőt, elvittem hozzá. Előtte gumisnál gumi le, nyomásszenzor ki. Így kellett vinnem. Hogy pontosan mit csináltak nem tudom, mert nem voltam végig ott. Gondolom lecsiszolták + gitt + újrafényezés, mint a karosszériánál. Utána olyan lett, mint az új. Szépen megcsinálták.

A mostani autómra téli szettnek vettem gyári alufelniket. 3db makulátlan, karcmentes, az egyiken voltak padkanyomok. Ezt a fenti módszerrel házilag orvosoltam: csiszolás vizes papírral, gitt (alura való), csiszolás, szilikon-eltávolítózás, alapozás, gyári színkódos festékspray-vel való lefújás, majd lakkal fújás. Egyelőre tetszik az eredmény. Még nekem is keresnem kell, melyik a javított felni a négy közül. Aztán majd kiderül mennyire lesz tartós a házilagos megoldás. Ha egy-két szezon után csúnya lesz, akkor legfeljebb ezt is elviszem fényezőhöz.

Nagyon minimális hajszálkarcokkal, amik csak közelről látszanak, szerintem nem éri meg foglalkozni. Megértem, hogy zavar, de olyan ez mint a karosszérián a kavicsfelverődés. Ha használod az autót és nem csak egy kiállítási tárgyként kezeled, akkor elkerülhetetlenek az ilyen apró szépséghibák.

2018. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát még csak 1500km van benne, nemrég vettem.

ezért zavar, úgy ahogy írod minden apró hiba.


Lehet hogy megfogadom amit írsz, mert csak közelről lehet látni

2018. szept. 7. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!