Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyettesíthető -e a hátsó...

Helyettesíthető -e a hátsó gyárí fényvisszaverő prizma ragasztható fényvisszaverővel?

Figyelt kérdés
Üdv. Adott egy ford mondeo (mk3) pre facelift hátsó lámpa beépített prizmával a lámpában. Mivel sajnos megsérült, muszály lesz lecserélni. de ha már így alakult, lecserélném mind2 hátsó lámpát a faceliftes változatra, de az nem rendelkezik prizmával így pl megbukna a műszakin. megoldásként arra gondoltam mi lenne ha fény visszaverő szalaggal oldanám meg a dolgot hogy ne keljen szoknyát is cserélni. ( a faceliftesnek a lökháritó szoknyán van elhelyezve.) fő kérdés hogy ez így szabályos lenne e.esetleg tudnátok erről szóló jogszabályt linkelni?

2018. szept. 7. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel a kutya nem fogja észrevenni. De elvileg nem szabályos. Nekem is van a motoromon "E"jeles, piros fényvisszaverő öntapadós szalag (mert a gyári prizmát eltakarja a lezáró lánc mikor fel van tekerve a doboz alá), de műszakin szóltak érte, hogy vegyem le a láncot a fotó idejére, mert a matrica nem megfelelő. Viszont motorokon nagyrészt külön van a prizma, így ezért keresik. A személyautóknál viszont a lámpában van, azt meg a vizsgabiztos nem hiszem, hogy észre veszi, hogy ebben nincs, mert gyári, csak az újabb modellé.
2018. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ.
2018. szept. 14. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!