Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 8000 kmrel ez előtt volt...

8000 kmrel ez előtt volt olajcsere vizpumpával. Akkor a min-max vonal között állt a hűtővíz, ma mikor 2 napig állt a kocsi a min vonal alatt volt egy hajszalnyira (kb 2-3 Cl hiányzik sztem, ratoltottem). Olaj ugyan azon a szinten van. Hová tűnhetett?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 14:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet több az 2-3 clnél,max fél deci de attól tuti nem több. :)
2018. szept. 7. 14:52
 2/6 anonim ***** válasza:
ELTŰNT!
2018. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt légtelenítve a rendszer? Ha önmagát légteleníti, akkor nyilván a levegő helyére hűtőfolyadék kerül, azaz a tartályban valamelyest csökken a szint.

Én feltölteném és ha tovább nem fogy, nem foglalkoznék vele. Amúgy ezer helyen lehet szivárgás. Akár az új vízpumpa tömítésnél, akár valamelyik cső öregedett már el. Nem kell rögtön az olajra gondolni!

2018. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt legtelenitve ,ugyh passz. Nem is tulajdonitok neki nagy jelentőséget,csak érdekelt... :) De majd megkérdezem a szerelomet is . :)
2018. szept. 7. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Vízpumpa cserénél 100-200 kilóméteren keresztül még kell figyelgetni a vízszintet, mert szokott csökkenni, amíg eljut mindenhova a friss hűtővíz használat közben. Az én szerelőm rendszerint ad is egy liter hűtőfolyadékot még, és felhívja a figyelmem, hogy töltsek utána.

Ha 8000 ezer km alatt még a MIN vonalnál volt éppen, az nem baj, nincs semmi gond.

2018. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Úgy legyen! :)
2018. szept. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!